Charytatywny bieg dla rannego policjanta

Pexels run ffwpu 2526878

Redakcja

11 września, 2022

Były policjant Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu Piotr Habryka został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych. Teraz toczy się walka o jego powrót do sprawności. Pomóc w tym ma bieg charytatywny "Trzymamy linię z Piotrkiem", który odbędzie się 17 września w Parku Miejskim w Sosnowcu.

W lutym 2019 roku były policjant Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu Piotr Habryka uległ wypadkowi komunikacyjnemu – został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych. Doznał wówczas silnego urazu czaszkowo-mózgowego. Nie poddał się i wyszedł zwycięsko z trwającej 3 miesiące batalii o jego życie. Teraz toczy się dalsza walka o jego powrót do zdrowia. Obecnie poddawany jest intensywnej, kompleksowej, ale jednocześnie bardzo kosztownej rehabilitacji. Piotrek jest silnym, niezwykle aktywnym mężczyzną – byłym policjantem i wielkim pasjonatem sportu. Futbol nie ma przed nim tajemnic. Sosnowieccy policjanci postanowili więc pomóc mu w szybkim powrocie do zdrowia i na murawę!

Zawody odbędą się 17 września 2022 roku. Start biegu u o godzinie 9.00 ul. Armii Krajowej (parking przy muszli koncertowej w parku im. Jacka Kuronia). Start i meta usytuowana będzie przy parkingu przy muszli koncertowej, w alei parkowej, przy której znajduje się mini zoo. Trasa przebiegać będzie alejkami parkowymi na zróżnicowanej nawierzchni (asfalt oraz drogi gruntowe). Bieg będzie miał charakter przełajowy. Dystans wynosi 5000 metrów (dwie pętle po 2500 metrów). Nie ma limitu czasu biegu, każdy uczestnik może pokonać ją w dowolnym tempie.

59 723399 g

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.4µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3