22-latek użył broni, bo nie dostał zapałek!

strzelał do sprzedawcy w bielsku-białej

Redakcja

2 grudnia 2022

Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w poniedziałek w kiosku groził sprzedawcy i oddał w jego kierunku strzały z pistoletu. Napastnik sterroryzował sprzedawcę, ponieważ ten nie wydał mu zażądanych zapałek.

W poniedziałek około południa do kiosku przy ulicy 3 Maja w Bielsku-Białej wtargnął młody mężczyzna, żądając od sprzedawcy wydania zapałek. Spotykając się z odmową, opluł szybę wystawową. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się kłótnia, podczas której sprawca zaczął grozić sprzedawcy pozbawieniem życia oraz skierował w jego stronę pistolet i oddał w jego kierunku dwa strzały. Na szczęście nie spowodowały one żadnych obrażeń u pokrzywdzonego. Po zdarzeniu sprawca uciekł. 

Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole. Mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, przeszukiwali okolicę, ustalali świadków i zabezpieczyli monitoring. W czynnościach uczestniczyły psy tropiące. Po paru godzinach napastnik został zatrzymany w centrum Bielska-Białej, a przy nim został ujawniony przedmiot, którym uprzednio groził-relacjonuje policja. 

Zatrzymanym okazał się 22-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Ustalono, że dwa dni wcześniej w jednym z lokali gastronomicznych w Bielsku-Białej również groził pracownikowi poprzez okazanie mu pistoletu, który miał w kieszeni, aby zmusić go do zrezygnowania od zgłoszenia interwencji Policji.
W trakcie oględzin śledczy zabezpieczyli pistolet, którym posługiwał się napastnik. 

-Broń zostanie poddana szczegółowym badaniom balistycznym przez biegłych z laboratorium kryminalistycznego-podała KMP w Bielsku-Białej.

22-latek usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz zmuszenie do określonego zachowania. Na wniosek śledczych oraz prokuratury wczoraj sąd zdecydował o jego 3-miesięcznym areszcie. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu do 3 lat więzienia.

Źródło: KMP w Bielsku-Białej

strzelał do sprzedawcy w bielsku-białej

powiązane artykuły:

Sprawcy napadli na sklepy z bronią w rękach
Wiadomości 25 listopada 2022

Sytuacje niczym z amerykańskiego filmu rozegrały się w Będzinie. Trzech sprawców okradło dwa skle

43 688253
27 grudnia 2021

Dwa dni zajęło dąbrowskim kryminalnym ustalenie i zatrzymanie sprawcy rozboju. Mężczyzna groził bron

59 728654
Lokalne 13 października 2022

71-latek, który odpowiada za ostrzelanie z broni pneumatycznej, okien w bloku położonym w sosnowieck

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.9µg/m3 PM2.5: 2.6µg/m3