Sosnowiec: strzelał sąsiadom w okna z broni pneumatycznej

59 728654

Redakcja

13 października 2022

71-latek, który odpowiada za ostrzelanie z broni pneumatycznej, okien w bloku położonym w sosnowieckiej dzielnicy Wawel, został zatrzymany. Mężczyzna uszkodził szyby w przynajmniej dwóch mieszkaniach.

Policjanci z Komisariatu Policji II w Sosnowcu zostali poinformowani, że dokonano zniszczenia szyb w oknie balkonowym jednego z mieszkań w dzielnicy Wawel. Kiedy śledczy pojechali na miejsce, okazało się, że uszkodzenia powstały prawdopodobnie w wyniku uderzenia przez śrut wystrzelony z broni pneumatycznej.

Usytuowanie przestrzelin i inne okoliczności wskazywały, że strzały oddano prawdopodobnie z mieszkania położonego naprzeciwko”

relacjonuje kmp w sosnowcu. 

Okazało się, że w mieszkaniu, do którego weszli zastali zaskoczonego 71-latka, który nie zdążył ukryć leżącej na stole broni pneumatycznej. Mężczyznę zatrzymano.

W jego mieszkaniu znaleziono jeszcze jedną sztukę broni pneumatycznej, naboje do niej oraz śrut. Przesłuchiwany później 71-latek nie był w stanie wyjaśnić, dlaczego ostrzelał okna sąsiadów.

Podczas dalszych czynności okazało się, że uszkodził okna przynajmniej w dwóch mieszkaniach. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Obecnie trwa ustalanie liczby osób pokrzywdzonych, wysokości strat i szczegółowych okoliczności zdarzenia. Mężczyźnie może grozić do 5 lat więzienia.

 

Źródło: KMP w Sosnowcu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3