Dąbrowa Górnicza: Grożąc bronią ukradł 1,5 tys. zł. Został tymczasowo aresztowany

43 688253

Redakcja

27 grudnia, 2021

Dwa dni zajęło dąbrowskim kryminalnym ustalenie i zatrzymanie sprawcy rozboju. Mężczyzna groził bronią, a następnie zabrał pokrzywdzonemu pieniądze. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Do zdarzenia doszło tuż przed świętami na terenie jednej z dąbrowskich firm. Pracownik, zaraz po otwarciu zakładu, został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę. Sprawca wszedł do pomieszczenia, wyciągnął broń i grożąc 46-latkowi pozbawieniem życia, zmusił go do wydania wszystkich pieniędzy. Ukradł blisko 1500 złotych. Natychmiast wezwano policjantów i powiadomiono o popełnionym przestępstwie. Wtedy do działania przystąpili policjanci z Wydziału Kryminalnego. Stróże prawa nie ograniczyli się jedynie do czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia. Doświadczenie podpowiadało im, że pewnych informacji należy szukać na terenie całego miasta.

W wyniku ustaleń w wigilię policjanci zatrzymali w Sosnowcu dwóch mężczyzn. Pierwszy - 34-letni sosnowiczanin - ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości nie tylko w związku z dokonanym rozbojem, ale był też poszukiwany celem odbycia kary 2 lat więzienia za wcześniejsze przestępstwa. Drugi - 26-latek - został zatrzymany za ukrywanie sprawcy rozboju. Na dodatek w trakcie przeszukania policjanci znaleźli u niego narkotyki w postaci amfetaminy oraz przedmiot przypominający broń, która mogła posłużyć do popełnienia wcześniejszego przestępstwa. Mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 26-latkowi zarzutu ukrywania niebezpiecznego przestępcy.

Mężczyzna dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków. Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej zastosował wobec niego dozór policyjny. Stróże prawa podejrzanemu o rozbój, również przedstawili już zarzuty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia, lecz z uwagi na to, że dodatkowo groził bronią pokrzywdzonemu, wyrok nie może być krótszy niż 3 lata. Sąd zastosował już wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 21.7µg/m3 PM2.5: 18.0µg/m3