Zabrała kluczyki pijanemu kierowcy. Miał 3,5 promila!

Alkomat

Redakcja

2 października, 2023

Kobieta chciała sprawdzić, czy osoba za kierownicą opla potrzebuje pomocy. Tor jazdy auta świadczył, że coś jest nie tak. Gdy samochód się zatrzymał, wszystko już było jasne... Kobieta zabezpieczyła kluczyki i wezwała policyjny patrol. Kierowca miał ponad 3,5 promila alkoholu.

Ogrodzienieccy policjanci otrzymali informację o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Wola Libertowska. Na miejscu mundurowi zastali siedzącego za kierownicą mężczyznę oraz 44-letnią zgłaszającą. 

-Kobieta powiedziała, że jadąc w kierunku Żarnowca, widziała włączającego się do ruchu opla. Tor jazdy pojazdu wskazywał, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. Po chwili samochód zatrzymał się - relacjnuje policja. 

Zgłaszająca chciała sprawdzić, czy osoba za kierownicą nie potrzebuje pomocy. Gdy mieszkanka Kielc podeszła do pojazdu poczuła woń alkoholu, wyciągnęła więc ze stacyjki kluczyki, a następnie zadzwoniła na numer alarmowy. Mężczyzna chciał wysiąść z samochodu, jednak nie był w stanie. 

Badanie stanu trzeźwości 52-latka wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności - podała KPP w Zawierciu. 

Jak ustalili mundurowi mieszkaniec gminy Żarnowiec nie posiadał też stosownych uprawnień. Za to wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

powiązane artykuły:

zatrzymanie podpalacza z Łazisk Górnych
Wiadomości 27 listopada, 2022

Ona chciała być dobrą koleżanką. Zabrała kluczyki do samochodu, kiedy zobaczyła, że jej znajomy c

63 777799
Lokalne 24 września, 2023

Kolejny, nieodpowiedzialny rodzic. Zachowanie 36-latka z powiatu wodzisławskiego mogło doprowadzi

50 728011
Lokalne 4 listopada, 2022

Samochód jadący przed nami zygzakiem stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie. Kierowca postanowił po

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.5µg/m3 PM2.5: 29.9µg/m3