Znajoma zabrała mu kluczyki, bo pił alkohol. Wezwał policję i wsiadł za kierownicę

zatrzymanie podpalacza z Łazisk Górnych

Redakcja

27 listopada, 2022

Ona chciała być dobrą koleżanką. Zabrała kluczyki do samochodu, kiedy zobaczyła, że jej znajomy chce prowadzić po spożyciu alkoholu. Mężczyzna wezwał policję. 

Do wszystkiego doszło w Żorach. W czwartek około godziny 22:00 żorscy policjanci otrzymali wezwanie, iż znajoma zabrała mężczyźnie kluczyki do samochodu i nie ma jak go właściwie zabezpieczyć. 

- Przybyłemu na miejsce patrolowi kobieta wyjaśniła, iż mężczyzna chwilę wcześniej wypił kilka piw naraz, a ta na wszelki wypadek zabrała mu kluczyki do samochodu, aby nie wpadł na pomysł kierowania nim w stanie, w jakim się znajdował. Podczas interwencji kluczyki wróciły do właściciela, a ten przy policjantach zabezpieczył go i z osiedla Korfantego udał się pieszo na osiedle Pawlikowskiego. Zaprzeczał, aby miał zamiar kierować swoim pojazdem - informuje policja. 

29-letni żorzanin jednak wrócił po samochód. Ci sami policjanci zauważyli na Alei Zjednoczonej Europy Peugeota, względem którego wcześniej prowadzili interwencję. Badanie wykazało, iż mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3