W Pszczynie będą rozdawać kwiaty w zamian za zużyte baterie

MG 3117

Redakcja

2 października, 2023

We wtorek, 3 października o godzinie 16.00 mieszkańcy Pszczyny ponownie otrzymają krzewy rododendronów, azalii, magnolii oraz hortensji. Akcja odbędzie się na parkingu miejskim przy ul. Bielskiej (przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej).

- Już od kilku lat w Pszczynie wiosną oraz jesienią przekazujemy mieszkańcom sadzonki krzewów. Akcja cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się ją ponowić - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Jak dodaje, rocznie gmina sadzi ponad 1000 roślin drzew i krzewów. Miejski Zakład Zieleni prowadzi zielone inwestycje w tych miejscach, gdzie jest to tylko możliwe. Takie działania często są konsultowane z samymi mieszkańcami, zarządami osiedli oraz Pszczyńską Spółdzielnią Mieszkaniową.

- Równocześnie staramy się zachęcić mieszkańców, by na swoich posesjach mieli jak najwięcej zieleni. To również kształtuje miejską przestrzeń i sprawia, że przyjemniej jest spacerować w sąsiedztwie. Zachęcam do nasadzeń i zapraszam w środę - namawia burmistrz.

Po raz pierwszy krzewy zostaną przekazane za zużyte baterie jednorazowe (nie akumulatory). Zbiórka zostanie przeprowadzona we współpracy z firmą Remondis i będzie promowała segregację odpadów.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.5µg/m3 PM2.5: 29.9µg/m3