Zabójstwo w Radlinie. Zatrzymano 50-latka

Zabojstwo w radlinie

Redakcja

26 lutego 2024

Wodzisławscy śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zabójstwa, do którego doszło 20 lutego br. na terenie Radlina. Policjanci do tej sprawy zatrzymali 5 osób. Jeden z zatrzymanych, 50-letni mieszkaniec Radlina usłyszał 3 zarzuty, w tym zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany.

20 lutego br. około godziny 4.30 radlińska Policja została powiadomiona o awanturze, do której miało dojść na terenie pustostanu przy ul. Mariackiej w Radlinie. Wysłani na miejsce mundurowi zauważyli pożar wskazanego w zgłoszeniu pustostanu oraz przyległych szałasów. W trakcie prowadzonych czynności gaśniczych strażacy natrafili na zwłoki mężczyzny. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali czynności procesowe z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. 

Według wstępnych ustaleń śledczych do zgonu 47-letniego mężczyzny doszło w wyniku działania przestępczego. Radlińscy i wodzisławscy policjanci zatrzymali do sprawy 5 mężczyzn w wieku od 30 do 66 lat. 

Gdy 4 mężczyźni wytrzeźwieli, zostali przesłuchani i zwolnieni. Natomiast 50-letni podejrzany usłyszał 3 prokuratorskie zarzuty - zabójstwa, kierowania gróźb karalnych oraz sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego, za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności - podała KPP w Wodzisławiu Śląskim.  

Na wniosek śledczych i prokuratora, decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany. Wszczęte w tej sprawie prokuratorskie śledztwo pozwoli wyjaśnić szczegóły tego zdarzenia.

powiązane artykuły:

Handcuff g764413ea5 1920
Lokalne 4 lutego 2024

Skazany na dożywocie Rafał P. ukrywał się w Holandii. Próbował uniknąć kary, ale ostatecznie zost

61 796271
Lokalne 26 stycznia 2024

30-latek zgłosił się na policję. Poinformował funkcjonariuszy, że zabił swoją partnerkę. Mieszkan

Krem pod oczy wart wyróbowania
Lifestyle 19 lutego 2024

Troska o delikatną skórę wokół oczu to kluczowy element rutyny pielęgnacyjnej dla wielu z nas. W

Skin streaming na skore
Lifestyle 20 lutego 2024

Skin streaming, czyli moda na zupełnie inną pielęgnację ciała zainicjowana przez influencerki sp

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.7µg/m3 PM2.5: 5.0µg/m3