Skin streaming - dlaczego warto z niego czerpać i co trzeba wiedzieć na początek?

Skin streaming na skore

Redakcja

20 lutego 2024

Skin streaming, czyli moda na zupełnie inną pielęgnację ciała zainicjowana przez influencerki sprawia, że coraz więcej kobiet podchodzi do kosmetycznych produktów w zupełnie inny sposób. Wiele stara się dobierać kosmetyki z dużo większą dozą bezpieczeństwa i w nadziei, że dzięki temu ich pielęgnacja będzie dawała zupełnie inne, lepsze rezultaty. Jak w tym wszystkim odnaleźć również własną, codzienną pielęgnację? Sprawdź, czym jest skin streaming i spójrz na swoją kosmetyczkę w zupełnie odmieniony sposób.

Skin streaming - co warto wiedzieć na początek?

Przesyt posiadanych kosmetyków nie zawsze służy temu, by nasza skóra była w dobrej kondycji. Wręcz przeciwnie. Im więcej kosmetyków posiadamy, tym dbałość o skórę może rodzić coraz więcej pytań i wątpliwości. Okazuje się bowiem, że tylko pełnowartościowe kosmetyki są w stanie zadbać o naszą skórę we właściwy sposób. Niestety większość produktów, które znajdujemy w kosmetyczce zupełnie nie nadają się do takiej pielęgnacji. Z reguły nasza pielęgnacja twarzy, czy też ciała jest również bardzo przypadkowa. Nie sięgamy ani po produkty skoncentrowane, ani też po te dedykowane potrzebom naszej skóry.

I gdyby tak dosłownie sięgać po produkty wyłącznie dedykowane naszej skórze, które umożliwią jej odżywienie to byłaby ona w zupełnie innym stanie, niż dotychczas.

Skin streaming, nawołuje do rezygnacji z zastosowania wielu niepotrzebnych produktów. Zamiast nich zaleca się stosowanie wyłącznie bogatych w witaminy i minerały produktów o wszechstronnym zastosowaniu. Przykładem może być zakup jednego produktu chroniącego przed działaniem słońca i dającego kamuflaż dla niedoskonałości. Czy wiesz, że taki skoncentrowany produkt naprawdę istnieje i ma wszechstronne zastosowanie?

Największym atutem wykorzystania skin streamingu w swojej kosmetyczce jest zdecydowana oszczędność zakupowa. Stosujesz dużo mniej produktów, a otrzymujesz dokładnie takie same efekty, jak przedtem, a może nawet lepsze. Jeśli chcesz skorzystać z zasad skin streamingu to zacznij wdrażać kompleksowe działania, już dzisiaj!

Skin streaming w kilku krokach - o czym pamiętać?

Aby wprowadzić skin streaming w życie warto rozpocząć zaplanowane działania u siebie w kosmetyczce już dzisiaj. Najpierw przejrzyj wszystkie produkty, które posiadasz i zastanów się, czy nie można zastąpić ich kosmetykiem o działaniu 2w1 lub 3w1. Dzięki temu, zamiast kilku kremów może uda Ci się zastosować jeden, którego działanie będzie tożsame dla wielu produktów.

Ponadto zacznij stosować wszystkie produkty, które masz w swojej kosmetyczce. Projekt denko przeprowadzony tu i teraz dobrze Ci zrobi. Im częściej będziesz sięgać po produkty, które kupiłaś, tym mniej kremów, toników i maseczek pójdzie do kosza. I wreszcie zaplanuj nowe zakupy. Tym razem spójrz jednak na swoją pielęgnację przez pryzmat wszechstronnego zastosowania.

A może znasz inne zasady skin streamingu? Jeśli interesuje Cię ten trend to sięgnij po wiedzę zebraną również tutaj: https://ohmyface.pl/

powiązane artykuły:

Krem pod oczy wart wyróbowania
Lifestyle 19 lutego 2024

Troska o delikatną skórę wokół oczu to kluczowy element rutyny pielęgnacyjnej dla wielu z nas. W

Cded
Artykuły 13 sierpnia 2021

Krem nawilżający do twarzy to bardzo istotny element rutyny pielęgnacyjnej, który jest niezawodny, j

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3