Miejsca pracy w Bytomiu, w których warto się zatrudnić

Praca w bytomiu

Redakcja

20 lutego 2024

Jak wynika z najnowszych statystyk, Bytom to miasto, które słynie z wyjątkowo prężnego i wielokierunkowego rozwoju. Choć stopa bezrobocia znajduje się na relatywnie wysokim poziomie, wynoszącym 8,2%, to jednak średnie wynagrodzenie jest na zadowalającym poziomie. Mieszkańcy mimo wszystko nie mogą narzekać również na brak ofert pracy, a same warunki zatrudnienia polepszają się z roku na rok.

Czym dokładnie charakteryzuje się rynek pracy w Bytomiu? Gdzie najlepiej szukać najnowszych ofert zatrudnienia? W jakich branżach najbardziej opłaca się pracować w Bytomiu i w których najszybciej zdobędziemy stabilną pracę? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym materiale.

Praca – Bytom. Charakterystyka lokalnego rynku zatrudnienia

Rynek pracy w Bytomiu jest otwarty na pracowników i przyjazny dla nich, choć najnowsze statystyki mogłyby wskazywać na nieco bardziej alarmującą sytuację. Chodzi tu głównie o stopę bezrobocia, która w kontrze do ogólnopolskiego poziomu, wynoszącego 5%, w Bytomiu wynosi aż 8,2%. Mimo wszystko, ofert pracy w Bytomiu nie brakuje – bez względu na to w jakim sektorze byśmy ich szukali.

Ogólne warunki zatrudnienia także zasługują na pochwałę. Umowa o pracę stanowi standard w zdecydowanej większości przedsiębiorstw, podczas gdy umowy cywilnoprawne (umowa zlecenie, umowa o dzieło) są coraz rzadziej spotykane. Pracownicy mogą na ogół liczyć także na atrakcyjne systemy premiowe, realną możliwość awansu w strukturze firmy i przejrzystą ścieżkę kariery. Dostępne są również rozmaite benefity pozapłacowe, takie jak prywatna opieka medyczna, paczki świąteczne czy rozmaite kursy i szkolenia.

Praca zdalna w Bytomiu również nie należy do rzadkości, choć najczęściej oferowana jest specjalistom z sektora IT czy marketingu – programista, grafik komputerowy, copywriter czy specjalista ds. SEO to tylko kilka przykładowych zawodów. Niemniej, pracy zdalnej możemy spodziewać się także w sektorze finansowym czy administracji, a także we wszystkich innych zawodach, gdzie wykonywanie swoich obowiązków nie koliduje z nieobecnością w zakładzie pracy. Rozwiązanie pośrednie stanowić może praca hybrydowa.

Choć Bytom to dobre miasto dla rozwoju kariery zawodowej, to jednak nie tylko w tym zakresie można tu szukać pracy. Łatwo dostępna jest także praca dodatkowa, a przede wszystkim praca dla studentów czy dla emerytów. Do najczęściej wybieranych w tym zakresie profesji należy kasjer-sprzedawca, kurier miejski, ochroniarz, magazynier, stróż nocny czy pracownik fast-food.

Oferty pracy w Bytomiu – gdzie najlepiej ich szukać?

Poszukując stabilnego zatrudnienia w Bytomiu będziesz mieć ku temu multum okazji. Nie ulega jednak żadnej wątpliwości, że zdecydowanie najliczniej i najprędzej najlepsze oferty pracy w Bytomiu pojawiają się na łamach rozmaitych portali ogłoszeniowych, takich, jak na przykład GoWork.pl. To właśnie tam powinieneś rozpocząć swoje poszukiwania, bez względu na to jaki rodzaj zatrudnienia Cię interesuje.

Rzecz jasna, do swojej dyspozycji będziesz mieć także szereg innych możliwości, w ramach których wymienić można wizytę w Powiatowym Urzędzie Pracy, skorzystanie z asysty agencji zatrudnienia tymczasowego, czy nawet osobiste udanie się do upatrzonego wcześniej zakładu pracy z zamiarem osobistego złożenia w nim swojego CV.

Praca w Bytomiu – gdzie warto szukać zatrudnienia?

Bytom to miasto, w którym zatrudnienia można szukać w wielu rozmaitych sektorach. Choć na pierwszy rzut oka Bytom kojarzony będzie z sektorem przemysłowym czy produkcyjnym, jako docelowe miejsca pracy podszeptując kopalnie czy fabryki, to nie jest to jednak zasada.

Pracę w Bytomiu można znaleźć również w sektorze IT, gdzie poszukiwani są programiści, analitycy IT, graficy komputerowi czy administratorzy baz danych. Jest to sektor, który na Śląsku rozwija się wyjątkowo prężnie. Ponadto, na uwagę zasługuje sektor finansowy – pracę można zdobyć jako pracownik banku, doradca klienta czy księgowa. Sporo ofert dotyczy również zatrudnienia w administracji, zarówno publicznej, jak i w sektorze prywatnym.

Bazując na statystykach dostarczanych przez listę zawodów deficytowych i nadwyżkowych, publikowaną przez Barometr Zawodów, trzeba jeszcze dodać, że praca w Bytomiu czeka na pracowników branży budowlanej (w niemal każdej profesji) oraz kierowców. Sektor transportowy to jednak nie tylko praca dla dostawcy, kuriera, taksówkarza czy kierowcy ciężarówki – jest ona ściśle powiązana z logistyką i spedycją, gdzie zatrudnienie mogą zdobyć również magazynierzy i pracownicy biurowi.

powiązane artykuły:

Krem pod oczy wart wyróbowania
Lifestyle 19 lutego 2024

Troska o delikatną skórę wokół oczu to kluczowy element rutyny pielęgnacyjnej dla wielu z nas. W

Skin streaming na skore
Lifestyle 20 lutego 2024

Skin streaming, czyli moda na zupełnie inną pielęgnację ciała zainicjowana przez influencerki sp

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3