Zabił swojego znajomego. 44-latkowi z Piekar Śląskich grozi dożywocie

Zabojstwo w piekarach slaskich

Redakcja

26 lutego 2024

Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali w piątek 44-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o zabójstwo 39-letniego mężczyzny. Za zbrodnię, jakiej się dopuścił, może spędzić w więzieniu resztę swojego życia.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 20.00 na ulicy Bednorza w dzielnicy Brzeziny Śląskie. Jak ustalili piekarscy policjanci, wracający do domu 39-latek został zaczepiony przez swojego znajomego. W pewnym momencie mężczyzna zaatakował go nożem, a następnie zbiegł z miejsca. Niestety 39-letni mężczyzna zmarł.

Dzięki szybkim działaniom piekarskich policjantów ustalono tożsamość napastnika. 

Kilkadziesiąt minut później patrol dzielnicowych zatrzymał do sprawy 44-latka. Do późnych godzin nocnych na miejscu zdarzenia pracowali śledczy pod nadzorem Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich podinspektora Mateusza Gilge oraz prokuratora, który zlecił sekcję zwłok. Policyjny technik zabezpieczył również nóż - podała KMP w Piekarach Śląskich. 

Zatrzymany trafił do policyjnej celi. W niedzielę przed południem prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa oraz wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do niego, a mężczyzna trafił za kratki, gdzie będzie czekał na wyrok w sprawie zbrodni, którą popełnił.

powiązane artykuły:

Handcuff g764413ea5 1920
Lokalne 15 lutego 2024

41-letni mieszkaniec Piekar Śląskich trafił do aresztu. Miał znęcać się nad zoną i jej synem. Zig

Straz
Lokalne 16 grudnia 2023

W Piekarach Śląskich strażacy ujawnili ciało mężczyzny podczas sprawdzania budynku. Wcześniej zos

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3