Racibórz z bezpłatną komunikacją miejską, od 1 marca

Bezplatna komunikacja w raciborzu

Redakcja

26 lutego 2024

Po Żorach, Kaliszu, Ostrołęce, Starachowicach, Lubinie, Jastrzębiu Zdroju, Bolesławcu, Otwocku czy Mińsku Mazowieckim, Racibórz wprowadzi darmową komunikację miejską. Od 1 marca mieszkańcy Raciborza będą jeździli miejską komunikacją bezpłatnie i bez innych formalności.

- Na początku było moje zobowiązanie wyborcze zawarte w dziesiątce Polowego. Następnie ciężka praca i skuteczne działania mające na celu znaczącą poprawę sytuacji finansowej miejskiej spółki – Przedsiębiorstwa Komunalnego. Rezultatem był zakup nowych autobusów oraz obecnie możliwość wdrożenia w życie bezpłatnej komunikacji miejskiej. Raciborzanie są wspaniali, ciężko pracują i na to po prostu zasługują -powiedział Dariusz Polowy Prezydent Miasta

Bezpłatna komunikacja była omawiana na wszystkich spotkaniach prezydenta w poszczególnych dzielnicach. Dodatkowo prezydent spotkał się z przedstawicielami różnych grup społecznych, tj.: seniorzy, młodzież szkolna, studenci, niepełnosprawni i ich opiekunowie, oraz rodzice małych dzieci. Wszyscy oni wyrazili jednoznaczne poparcie dla wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej.

- Po konsultacjach z wieloma mieszkańcami nie mogłem pozwolić, żeby ta ciężka praca, mająca na celu wdrożenie bezpłatnej komunikacji w Raciborzu, została zablokowana przez polityczne i niestety bardzo dziecinne złośliwostki radnych pana Lenka i pana Fity. Nie na tym polega odpowiedzialne i poważne podchodzenie do najważniejszych osób w mieście – mieszkańców. Podjąłem decyzję o wdrożeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej zarządzeniem prezydenta miasta - powiedział Dariusz Polowy Prezydent Miasta

Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej przyniesie – jak wskazują doświadczenia innych miast – wiele korzyści. Jednym z kluczowych aspektów jest ułatwienie dostępu do szkół, miejsc pracy i usług. Ograniczenie korków i problemów parkingowych, zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, poprawa mobilności społecznej, zmniejszenie bariery finansowej oraz zwiększenie atrakcyjności miasta to dodatkowe korzyści wynikające z darmowych przejazdów autobusami.

Najważniejszym celem wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej w Raciborzu jest stworzenie lepszej oferty transportowej dla mieszkańców, która wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie miasta oraz poprawi jakość życia jego mieszkańców. Jest to kluczowy krok w realizacji strategii miejskiej, mającej na celu zwiększenie dostępności transportu publicznego i ułatwienie codziennych podróży mieszkańcom. 

powiązane artykuły:

Budowa Drogi Regionalnej Racibórz Pszczyna
Lokalne 8 lutego 2024

Na całym ponad 4-kilometrowym odcinku budowanej Drogi Regionalnej Racibórz - Pszczyna trwają inte

P 20231003 133419 Easy Resize com
Lokalne 4 października 2023

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przyznano Raciborzu 5 mln złotych. Środki zostaną przezn

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3