Racibórz dostanie 5 mln złotych na przebudowę dróg

P 20231003 133419 Easy Resize com

Redakcja

4 października, 2023

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przyznano Raciborzu 5 mln złotych. Środki zostaną przeznaczone na dwa zadania związane z przebudowami dróg miejskich.

Rząd ogłosił wyniki kolejnego naboru w ramach RFRD. Jednym z beneficjentów będzie miasto Racibórz, które dostanie 5 076 676, 50 zł na dwa zadania przy 50 procentowym wkładzie własnym. 

Dofinansowanie na rok 2024 przyznano na realizację przebudowy i budowy drogi dojazdowej wraz z rondem do terenów inwestycyjnych położonych przy ul. Mikołowskiej w Raciborzu – uzbrojenie terenów inwestycyjnych przy ul. Mikołowskiej w Raciborzu oraz przebudowy ul. Babickiej w Raciborzu. 

Wartość obu zadań to ponad 10,1 mln złotych, rządowe dofinansowanie pokrywa ok. 50 procent. 

- Cechuje nas skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, co pozwala na szeroko zakrojone działania mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców naszego miasta. Inwestycje drogowe to kluczowy element polityki gminnej, mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu i cieszy fakt, że kolejne pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostały przekazane do Raciborza – mówił Dariusz Polowy, Prezydent Miasta Racibórz.

fot. UM Racibórz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.7µg/m3 PM2.5: 25.5µg/m3