PKO Półmaraton Gliwicki - zmiany w organizacji ruchu

Polmaraton 2022 415

Redakcja

4 października, 2023

W niedzielę 8 października w ramach 9. edycji PKO Półmaratonu Gliwickiego biegacze z całej Polski pobiegną przez Gliwice na dystansie 21 km, zmierzą się z „gliwicką dychą” lub wyścigiem nordic walking bądź wybiorą krótszą, 5-kilometrową trasę biegową. Dzień wcześniej w sąsiedztwie PreZero Areny Gliwice odbędzie się bieg dzieci. 

W związku z organizacją półmaratonu zmieni się organizacja ruchu na niektórych gliwickich ulicach – kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami i zachować ostrożność.

Na czas biegu, od godz. 9.50 do 13.00, wstrzymany zostanie ruch na ulicach: Akademickiej, Panewnickiej (od ul. Akademickiej do ul. Pszczyńskiej), Pszczyńskiej (od ul. św Jacka do ul. Kopalnianej), Kopalnianej, Bojkowskiej (od ul. Lotników do ronda Produkcyjnego koło Amazona), Produkcyjnej, Toruńskiej (od ul. Rybnickiej do wjazdu na giełdę warzywną), Rybnickiej (od stacji BP do ul. Mazowieckiego), Ku Dołom (od ul. Mazowieckiego do ul. Wójtowskiej), Wójtowskiej (od ul. Ku Dołom do ul. Dolnej Wsi), Słowackiego (brak możliwości wjazdu od skrzyżowania ulic Kosów i Zygmunta Starego), Zawiszy Czarnego, Górnych Wałów (od ul. Siemińskiego do skrzyżowania z ul. Zygmunta Starego), Kaczyniec, Przy Raciborskiej Bramie, Raciborskiej, Zwycięstwa, Dolnych Wałów (od ul. Matejki do ul. Zwycięstwa), Wybrzeże Armii Krajowej (od ul. Zwycięstwa do ul. Berbeckiego), Berbeckiego (od ul. Wybrzeża Armii Krajowej), Sienkiewicza (cała + brak możliwości zjazdu z DTŚ na rondo Byliny od strony Łabęd i Zabrza), Dubois (od ul. Zwycięstwa oraz od ul. Jana Śliwki do ronda Byliny), Bohaterów Getta Warszawskiego (od ronda Kaczyńskiego do ul. Zwycięstwa), Dworcowej (brak możliwości wjazdu od strony placu Piastów), Częstochowskiej (od skrzyżowania ulic Kłodnickiej i Konarskiego do ul. Jagiellońskiej), Konarskiego (od skrzyżowania ulic Częstochowskiej i Kłodnickiej do ul. Jagiellońskiej), Zimnej Wody (od skrzyżowania ulic Częstochowskiej i Konarskiego do ul. Wincentego Pola), Krzywoustego (od ul. Kaszubskiej do ul. Akademickiej), Skłodowskiej-Curie (od ronda Akademickiego do ul. Akademickiej).

Ponadto 8 października w godz. od 10.00 do 13.00 dwukierunkowymi staną się ulice: Dolnej Wsi, Banacha i Kaszubska (od ul. Banacha do ul. Krzywoustego).

Wszystkie ulice będą sukcesywnie otwierane w ślad za ostatnimi zawodnikami!

powiązane artykuły:

DSC9550
Lokalne 3 października, 2023

6 października rozpocznie się przebudowa ul. Portowej w Gliwicach na odcinku od posesji n

Dworska TBS fot M Buksa DJI 0258
Lokalne 2 października, 2023

Do 10 listopada można składać wnioski na wynajem mieszkań komunalnych w nowych budynkach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 45.7µg/m3 PM2.5: 38.2µg/m3