Gliwice: 87 nowych mieszkań czeka na przyszłych najemców

Dworska TBS fot M Buksa DJI 0258

Redakcja

2 października, 2023

Do 10 listopada można składać wnioski na wynajem mieszkań komunalnych w nowych budynkach wzniesionych przy ul. Górnej i Dworskiej oraz Zbożowej w Gliwicach. Do dyspozycji mieszkańców przygotowano łącznie 87 lokali mieszkalnych o zróżnicowanym metrażu w standardzie „pod klucz”.

W budynku przy ul. Górnej, realizowanym w programie „Mieszkanie+ po gliwicku”, powstaje 18 mieszkań do wynajmu: 7 jednopokojowych o powierzchni od 31,57 m2 do 37,63 m2 oraz 11 dwupokojowych, od 37,52 m2 do 53,73 m2. Jedno mieszkanie przystosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Budynek, w którego otoczeniu znajdziemy m.in. siłownię pod chmurką, ławki i parking zewnętrzny, wyposażono w windę oraz podziemny garaż z 15 miejscami postojowymi. Obiekt będzie ogrzewany ciepłem systemowym z miejskiej sieci ciepłowniczej.

W budynku znajdującym się na tworzonym osiedlu mieszkaniowym przy ul. Dworskiej do wynajmu w ramach programu „Mieszkanie+ po gliwicku” przeznaczonych jest 35 lokali – od jedno- do trzypokojowych, o powierzchni od około 33 m2 do 67 m2 . Jedno mieszkanie, pozbawione barier architektonicznych, przygotowane będzie stricte pod kątem osób z niepełnosprawnością. Budynek oznaczony numerem 10F, w którego otoczeniu nie brakuje zieleni i terenów rekreacyjnych, wyposażono w windę, podłączono go również do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Do wynajmu w ramach „Mieszkania+ po gliwicku” w dwóch gotowych już budynkach komunalnych przy ul. Zbożowej 9–9A–9B oraz przy ul. Zbożowej 9C–9D, zlokalizowanych w sąsiedztwie ul. Dworskiej, pozostały jeszcze 34 dwupokojowe mieszkania, pomalowane i w pełni wykończone, o powierzchni od ok. 50 m2 do ok. 60 m2. Wszystkie są podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej, instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Do dyspozycji przyszłych lokatorów są m.in. funkcjonalne komórki lokatorskie przynależące do każdego mieszkania, a także pomieszczenia wspólnego użytku, takie jak suszarnia, wózkownia i rowerownia.

O czym pamiętać przy naborze?

Zgodnie z obowiązującymi kryteriami naboru zainteresowani najmem mieszkańcy prowadzący gospodarstwo jednoosobowe mogą starać się o lokal z listy metrażowej do 50 m2, prowadzący gospodarstwo dwuosobowe – z listy do 60 m2, natomiast gliwiczanie prowadzący co najmniej trzyosobowe gospodarstwo domowe mogą sięgać po wszystkie lokale z dostępnej listy.

Aby starać się o najem lokum z programu, trzeba m.in. mieszkać na terenie Gliwic, spełniać kryterium dochodowe, mieć rozliczony podatek dochodowy za dwa ostatnie lata (2021 r., 2022 r. ) w jednym z gliwickich urzędów skarbowych i złożyć we wskazanym terminie kompletny wniosek o zawarcie umowy najmu. 

powiązane artykuły:

Drone 3198324 1280
Lokalne 29 września, 2023

Od października częściej niż zwykle będzie można zobaczyć nad Gliwicami drony, czyli bezz

Post IG 1080x1920
Lokalne 8 września, 2023

Udział w wyborach parlamentarnych i głosowanie w nich zgodnie ze swoim sumieniem to obywa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.4µg/m3 PM2.5: 26.3µg/m3