45 tysięcy złotych dla Dominika z Bytomia

DSC 8943

Redakcja

2 października, 2023

Podczas charytatywnego meczu na bytomskim lodowisku udało się zebrać 45 tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie  1,5-rocznego Dominika. 

16 września odbył się charytatywny mecz Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z Drużyną TVN24. A wszystko dla 1,5-rocznego Dominika, na którego leczenie został przekazany dochód z meczu. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Petralana. Cierpi na FEVR – witreoretinopatię wysiękową, która powoduje odwarstwienie siatkówki oka. W jego przypadku odwarstwienie wystąpiło zarówno w lewym, jak i prawym oku. Rodzina zebrała już pieniądze na operację w Stanach Zjednoczonych i obecnie potrzebuje pieniędzy na wizyty medyczne i rehabilitację.

W charytatywnym spotkaniu wystąpili m.in. jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii Mariusz Czerkawski, były bramkarz reprezentacji Polski Mariusz Kieca, aktorka Julka Wróblewska, aktor Bogdan Kalus, generał Roman Polko, utytułowany łyżwiarz figurowy Mariusz Siudek, legendarny panczenista Paweł Zygmunt, satyryk Adam Grzanka, tancerz Jan Kliment, radiowcy Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek oraz prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i zastępca prezydenta Adam Fras. Na lodowisku zobaczyliśmy też prezydenta Bytomia, Mariusza Wołosza oraz tatę 1,5-rocznego Dominika.

Specjalną atrakcję dla najmłodszych przygotował Paweł Kobyliński z firmy HH Poland, która w poprzednich edycjach organizowała zbiórki maskotek m.in. dla dzieci ze śląskich szpitali. Każdy dzieciak do ósmego roku życia, który przyszedł na mecz, otrzymał misia – Pawełka. Maskotki były również do kupienia podczas wydarzenia. Dochód z ich sprzedaży także zostanie przekazany na leczenie małego Dominika.

Mecz zorganizowali Miasto Bytom i Województwo Śląskie; sponsorami byli Koksownia Bytom i Paweł Kobyliński, prezes HH Poland, a organizatorami Fundacja Petralana i Polonia Bytom.

Podsumowanie zbiórki

Po dwóch tygodniach od spotkania, podsumowano zbiórkę pieniędzy z okazji wydarzenia sportowego na bytomskim lodowisku.

-  To była kolejna bardzo udana edycja charytatywnego meczu. Bilety na mecz zostały wyprzedane już w piątek, dzień przed spotkaniem. Nasi goście byli zachwyceni atmosferą, jaka panowała na bytomskim lodowisku. Najważniejsze jednak, że znowu wsparliśmy szczytny cel, czyli zbiórkę funduszy na leczenie siedmiomiesięcznego Dominisia z Bytomia – podkreślał prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Zebrano w sumie 45 tys. złotych na leczenie Dominika. Jest to rekord dotychczasowych meczów charytatywnych w Bytomiu. 

w poprzednim roku zebrano 30 tys. zł, które zostały przekazane na leczenie Kuby Goniwiechy, zmagającego się z chorobą Niemanna-Picka, zwaną dziecięcym Alzheimerem. W 2021 roku środki w wysokości 20 tys. zł, zostały zebrane na rzecz młodego dżudoki Łukasza Wysockiego, który na skutek nieszczęśliwego upadku na trampolinie doznał uszkodzenia rdzenia w odcinku szyjnym.


fot. mat. pras.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.2µg/m3 PM2.5: 25.3µg/m3