Przebudowa ulicy Portowej w Gliwicach. Wyznaczono objazdy

DSC9550

Redakcja

3 października, 2023

6 października rozpocznie się przebudowa ul. Portowej w Gliwicach na odcinku od posesji nr 74 do skrzyżowania z ul. Staromiejską. Na czas prac ten fragment Portowej będzie zamknięty dla ruchu. Wyznaczono objazdy.

Przebudowa ulicy Portowej obejmie blisko kilometrowy odcinek drogi. W trakcie robót droga zostanie zawężona, powstanie ciąg pieszo-rowerowy, oddzielony od jezdni pasem zielni. Przebudowane zostaną też zjazdy, zatoka autobusowa i kanalizacja deszczowa, ułożona zostanie nowa magistrala wodociągowa i powstanie nowe oświetlenie uliczne. Prace potrwają przez najbliższe 10 miesięcy. W tym czasie obowiązywać będą objazdy:

  • dla samochodów osobowych poruszających się od strony Drogowej Trasy Średnicowej przejazd prowadził będzie estakadą im. Jana Heweliusza w kierunku ulicy Zygmuntowskiej do ulicy Przyszowskiej. W kierunku przeciwnym objazd wyznaczony zostanie ulicami: Starmiejską, Starogliwicką i dalej w ulicę Edisona do ulicy Portowej;
  • dla pojazdów ciężarowych jadących od strony Drogowej Trasy Średnicowej w kierunku śluzy Łabędy, przygotowano trasę objazdu przez: estakadę im. Jana Heweliusza, dalej przez rondo, na którym należy zawrócić do ul. Portowej, a stąd kierowcy pojadą w kierunku Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego (DK88) do ulicy Toszeckiej, a następnie Przyszowskiej. W przeciwną stronę objazd dla kierowców wyznaczony został analogicznie.

powiązane artykuły:

Dworska TBS fot M Buksa DJI 0258
Lokalne 2 października, 2023

Do 10 listopada można składać wnioski na wynajem mieszkań komunalnych w nowych budynkach

Drone 3198324 1280
Lokalne 29 września, 2023

Od października częściej niż zwykle będzie można zobaczyć nad Gliwicami drony, czyli bezz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 56.3µg/m3 PM2.5: 50.4µg/m3