W Katowicach pojawił się duży budzik. Ma przypominać o zbliżających się wyborach

W happeningu wzięli udział prezydent Katowic Marcin Krupa oraz Mirosław Neinert dyrektor Teatru Korez fot S Rybok

Redakcja

3 października, 2023

Na placu Kwiatowym stanął dziś (3.10.) duży budzik. To element promujący kampanię profrekwencyjną prowadzoną pod hasłem „Nie śpij, bo Cię przegłosują”, do której włączyły się Katowice. Budzik ma przypominać o wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października.

We wtorek 3 października w samo południe na placu Kwiatowym odbył się specjalny happening z udziałem dyrektora Teatru Korez Mirosława Neinerta zachęcający do udziału w wyborach.

Katowice, podobnie jak inne samorządy, włączają się w społeczną kampanię profrekwencyjną Unii Metropolii Polskich, która odbywa się pod hasłem #NieŚpijBoCięPrzegłosują. W ramach akcji duży budzik był już w kilku miastach wojewódzkich – m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Białymstoku. 5 października budzik wyruszy w dalszą drogę do Rzeszowa.

Budzik nie jest jedynym elementem, który ma przypominać w Katowicach o zbliżających się wyborach. Informacja o kampanii wyświetlane są na infokioskach. Umieszczono ją także na czterech billboardach i jednym banerze w przestrzeni miasta. Natomiast w przejściu podziemnym przy Pałacu Młodzieży pojawi się mural – będzie to główne hasło kampanii „Nie śpij, bo Cię przegłosują”.

8 października w Dolinie Trzech Stawów odbędzie się „bieg do urny wyborczej”. Również w ten sposób miasto zachęca do udziału w wyborach 15 października. Sam bieg odbędzie się tydzień przed wyborami - 8 października o godzinie 11.00. Biuro zawodów będzie się mieściło na terenie Campingu 215.

Dystans to dokładnie 4 km, co nawiązuje do 4-letniego okresu kadencji parlamentu. Każdy uczestnik biegu otrzyma efektowną koszulkę z hasłem akcji wyglądającym dokładnie tak samo, jak w 1989 roku – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zaangażowanego w organizację biegu. – 250 wolnych miejsc, które uruchomiliśmy na początku wyczerpało się w ciągu dwóch dni. W związku z tym uruchomiliśmy 100 dodatkowych miejsc, które także rozeszły się błyskawicznie. Mamy nadzieję, że to dobry prognostyk i podobnie będzie z frekwencją w wyborach – dodaje.

Bieg zakończy się symbolicznym wrzuceniem karty do urny wyborczej.


powiązane artykuły:

Post IG 1080x1920
Lokalne 8 września, 2023

Udział w wyborach parlamentarnych i głosowanie w nich zgodnie ze swoim sumieniem to obywa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.7µg/m3 PM2.5: 24.7µg/m3