Dariusz Joński w Będzinie zachęcał do głosowania na kandydatów KO

IMG 20231003 120927
Kastelik

Szymon Kastelik

3 października, 2023

Poseł Dariusz Joński z Inicjatywy Polskiej (która wchodzi w skład Koalicji Obywatelskiej) zachęcał dzisiaj do głosowania na kandydatów KO w województwie śląskiego, w szczególności na tych reprezentujących w koalicji Inicjatywę Polską. Jednym z takich kandydatów jest wieloletni radny Będzina, Krzysztof Dudziński.

Wizyta Jońskiego przed zamkiem w Będzinie była okazją do podziękowania za uczestniczenie oraz wspierania marszu miliona serc. Joński przy okazji przypomniał główne postulaty proponowane przez "lewe skrzydło Koalicji Obywatelskiej", czyli Inicjatywę Polską. To m.in. walka o prawa kobiet dot. aborcji czy odpowiedniej opieki medycznej, uwolnienie środków z KPO oraz rozliczenie "bohaterów" afer ostatnich 8 lat. 

Joński przedstawił również kandydatów i kandydatek Inicjatywy Polskiej z województwa śląskiego, którzy pojawili się na listach Koalicji Obywatelskiej. Jednym z takich kandydatów jest wieloletni radny Będzina i w przeszłości przewodniczący Rady Miasta, Krzysztof Dudziński. 

- Świetny samorządowiec. Z Będzinem związany od zawsze. Zapytałem Krzysztofa, co powinniśmy zrobić w pierwszych 100 dniach po wygranych wyborach przez KO. A Krzysztof mówi bez zawahania, że musimy odblokować pieniądze z KPO. Bo to jest szansa dla Będzina, dla Zagłębia - mówił Dariusz Joński. 

Dudziński potwierdził, że uwolnienie środków z KPO to jedno z najważniejszych celów Koalicji Obywatelskich tuż po wyborach, jeżeli ta opcja będzie rządziła po 15 października. - Kandydując z Zagłębia, chciałbym skupić się nad tym, żeby uwolnić środki z KPO. Na to, żeby rozbudować infrastrukturę. Termomodernizacje, audyty energetyczne. To prawa kobiet, gdzie w 2016 roku byliśmy na ulicach Zagłębia i województwa śląskiego zbieraliśmy podpisy pod liberalizacją prawa aborcyjnego - wyliczał Dudziński.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.5µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3