Z promilami na kradzionym rowerze. 34-letni świętochłowiczanin w rękach policji

fot. KMP w Świętochłowicach

Redakcja

7 grudnia, 2022

Jazda po alkoholu na rowerze, kradzieże i włamania. To tylko niektóre z czynów, jakich dopuścił się w niedawnym okresie 34-letni świętochłowiczanin. Grozi mu nawet 10 lat za kratami.

W ubiegłym tygodniu policjanci świętochłowickiej drogówki, podczas patrolu w rejonie jednego ze sklepów zauważyli mężczyznę, który stał przy rowerze i bardzo nerwowo się zachowywał. Widząc nadjeżdżający patrol, wsiadł na rower i zaczął uciekać. Obserwując całe zajście Policjanci, bez zwłoki zatrzymali cyklistę do kontroli. 

-Jak ustalono, „miłośnik” jednośladu tego dnia dokonał jego kradzieży, ponadto prowadził pojazd, znajdując się w stanie nietrzeźwości - podała KMP w Świętochłowicach. 

Bezpośrednio po zatrzymaniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego we współpracy z „kryminalnymi” ustalili właściciela skradzionego roweru i przekazali mu odzyskany pojazd.

Dodatkowo ustalono, że mężczyzna typowany był jako osoba, która może mieć związek z serią kradzieży i włamań, które miały miejsce w niedawnym okresie na terenie Świętochłowic.

W wyniku dalszych czynności w tym przeszukania mieszkania zatrzymanego mundurowi ujawnili przedmioty pochodzące z wcześniejszych kradzieży i włamań między innymi w postaci ubrań i narzędzi.

-W rezultacie przeprowadzonych czynności zatrzymanemu przedstawiono 6 zarzutów, a sam zatrzymany 34-latek przyznał się do ich popełnienia i złożył wyjaśnienia-relacjonuje policja.

Za wszystkie swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat za kratami.

Źródło: KMP w Świętochłowicach

powiązane artykuły:

Pexels curtis adams 3958960
Lokalne 3 listopada, 2022

24-latka od kilku miesięcy ukrywała się przed organami ścigania. Była poszukiwana za liczne oszustwa

60 730693
Lokalne 26 października, 2022

Świętochłowiccy kryminalni wytropili, a następnie zatrzymali złodziei mercedesa. Ukradli go dwaj mie

60 728841
Lokalne 15 października, 2022

38-latek ze Świętochłowic w ciagu jednego dnia usłyszał 12 zarzutów. Łupem złodzieja padły m.in. tel

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.0µg/m3 PM2.5: 25.2µg/m3