Ukradli dostawczaka w Świętochłowicach. Wpadli, gdy rozbierali go na części

60 730693

Redakcja

26 października, 2022

Świętochłowiccy kryminalni wytropili, a następnie zatrzymali złodziei mercedesa. Ukradli go dwaj mieszkańcy Świętochłowic. Następnie jeden z nich, 38-latek próbował się go pozbyć. Nie działał jednak sam, pomogli mu dwaj młodzi kompani.

W minionym tygodniu dyżurny świętochłowickiej policji odebrał zgłoszenie dotyczące kradzieży dostawczego mercedesa na terenie miasta. Na miejsce pojechali miejscowi kryminalni, którzy ustalili okoliczności zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania złodziei oraz ich łupu.

Już następnego dnia policjanci ustalili sprawców kradzieży.

Gdy pojechali do dzielnicy Lipiny, ich przypuszczenia się potwierdziły. Na jednej z posesji zauważyli części skradzionego mercedesa oraz trzech mężczyzn, którzy zajęci byli ładowaniem samochodowych części do dostawczego fiata”

relacjonuje kmp w świętochłowicach.

Mężczyźni okazali się mieszkańcami Świętochłowic w wieku od 22 do 38 lat. Cała trójka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im  zarzutów. Za pomoc w zbyciu kradzionego pojazdu dwaj młodzi mężczyźni mogą trafić za kraty nawet na 2 lata. Z kolei najstarszy odpowie za kradzież pojazdu, tak jak jego 26-letni kompan, który wpadł w ręce policjantów w minioną sobotę.

Obu złodziejom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Kara dla tego drugiego może zostać jednak podwyższona, ponieważ działał w ramach recydywy.

Źródło: KMP w Świętochłowicach

60 730672

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 75.0µg/m3 PM2.5: 67.3µg/m3