Z gruzów katowickiej kamienicy wyciągnięto pieska!

Klinika Weterynaryjna Brynów

Katarzyna Kulyk

27 stycznia, 2023

27 stycznia doszło do wybuchu w katowickiej kamienicy przy ulicy Biskupa Herberta Bednorza. W wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby, są także ranni. W akcji ratowniczo-poszukiwawczej odnaleziono psa, który przeżył.

Do zdarzenia doszło około godziny 8:30, w katowickiej dzielnicy Szopienice. Spod gruzów wyciągnięto 7 osób poszkodowanych, w tym troje dzieci. Cztery osoby trafiły do szpitali. Niestety w wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby.

Podczas akcji ratowniczo-poszukiwawczej odnaleziono również psa, którego stan jest poważny. Pieskowi jednak udało się przeżyć. Trafił do Kliniki Weterynaryjnej w dzielnicy Katowic – Brynów.

- Kochani to jest Maksymilian. Trafił do Nas spod gruzów zawalonego dziś budynku w Katowicach Szopienicach. Niestety próby kontaktu z właścicielem zakończyły się bez sukcesu, dlatego jeśli ktoś z Państwa zna lub ma aktualny kontakt z właścicielem psa prosimy o przekazanie, że zwierzak przebywa w naszej Klinice, gdzie jest stabilizowany i diagnozowany - informowała Klinika Weterynaryjna Brynów na swoim fanpage’u


Na szczęście właściciel został już poinformowany o stanie swojego psiaka oraz miejscu, w którym przebywa, niestety sam musi na razie pozostać w szpitalu, dlatego też Maksiu zostanie na jakiś czas w Klinice.

fot. Klinika Weterynaryjna Brynów

Klinika Weterynaryjna Brynów

powiązane artykuły:

Państwowa Straż Pożarna
Wiadomości 27 stycznia, 2023

W katowickiej dzielnicy Szopienice przy ulicy Biskupa Herberta Bednorza doszło do

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3