Wymiana nawierzchni na A4 między Katowicami a Mysłowicami. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu

Utrudnienia na a4

Redakcja

8 lutego, 2024

Stalexport Autostrada Małopolska rozpoczyna wymianę nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków między węzłami Murckowska w Katowicach i Brzęczkowice w Mysłowicach. Od poniedziałku 12 lutego br., z powodu remontu jezdni w kierunku Krakowa, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. 

W I etapie prac zmiany organizacji ruchu będą wprowadzone na jezdni do Krakowa, na odcinku ok. 4 km tj. od km 343 do km 347. Następnie od 27 marca br. remontowany odcinek zostanie wydłużony do 7 km tj. od km 341 do km 348. Na jezdni do Krakowa jeden pas ruchu będzie remontowany, a drugi pas będzie przejezdny. Na jezdni do Katowic czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i jeden pas w kierunku Krakowa.

W lipcu prace remontowe przeniosą się na jezdnię do Katowic, gdzie jeden pas ruchu będzie remontowany, a drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic.

Obie jezdnie na tym odcinku A4 wyremontowane zostaną do końca listopada 2024 r.

Właściwe utrzymanie infrastruktury odcinka A4 Katowice-Kraków, m.in. nawierzchni i obiektów inżynieryjnych, w tym mostów i wiaduktów, wynika z obowiązujących przepisów oraz z zapisów Umowy Koncesyjnej. Zgodnie z nimi koncesjonariusz ma obowiązek przekazać autostradę stronie publicznej w 2027 roku w doskonałym stanie technicznym, nie wymagającym remontów i modernizacji przez kolejne lata.

powiązane artykuły:

A4
Lokalne 7 lutego, 2024

GDDKiA krytykuje plan podniesienia stawki za przejazd A4 Katowice - Kraków przez Stalexport Autos

Trasa ns 2
Lokalne 29 września, 2023

W piątek (29.09.br.) uroczyście otwarty został kolejny odcinek trasy N-S, prowadzący od u

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.3µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3