Fryderyki znów w Gliwicach. Miasto po raz kolejny bedzie gospodarzem gali

Fryderyki gliwice 2024

Redakcja

8 lutego, 2024

Gliwice po raz kolejny będą gospodarzem Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne odbędzie się w PreZero Arenie Gliwice 22 marca. Jubileuszowa odsłona festiwalu, największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz niezwykły, światowy anturaż wydarzenia gwarantują niezapomniany wieczór. 

To jubileuszowa edycja, bo Fryderyki zostaną w tym roku wręczone już po raz 30.

Ceremonię rozdania Fryderyków zaplanowano na 22 marca. Wcześniej Związek Producentów Audio-Video ogłosi nominacje do nagród w 27 kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu oraz 10 kategoriach muzyki poważnej. Nazwiska artystów, którzy wystąpią podczas 30. Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, będziemy poznawać sukcesywnie. Organizatorzy zdradzili już pierwsze z nich.

W gliwickiej arenie wystąpią Doda i Smolasty, których piosenka „Nim zajdzie słońce” była hitem ubiegłego roku. 

Obok tego uwielbianego przez fanów duetu w Gliwicach zobaczymy też „Dziewczynę Pop”, która w minionym roku zabrała nas w muzyczną podróż do Stanów Zjednoczonych lat 90. Płyta Darii Zawiałow była jednym z najbardziej wyczekiwanych albumów 2023 roku, a pochodzący z niej przebój „Fifi Hollywood” pokrył się złotem i uplasował w czołówce najchętniej streamowanych utworów na Spotify.

Listę zapowiadanych artystów na ten moment zamykają ubiegłoroczni laureaci Bursztynowego Słowika na Top Of The Top Sopot Festival – zespół Kwiat Jabłoni, który za swój trzeci studyjny album „Pokaz slajdów” otrzymał Złota Płytę, a pochodzący z niego singiel „Od nowa” przyniósł grupie bursztynową nagrodę.

Najgorętsze nazwiska polskiej sceny muzycznej, świetna oprawa audiowizualna, kilkugodzinny koncert, a do tego emocje związane z konkursem i jubileusz 30-lecia – zapowiadany jako festiwal niespodzianek… Atrakcji z całą pewnością nie zabraknie!

Jubileusz Fryderyków to dla nas nie tylko powód do dumy, ale również czas podsumowań. Przez te lata wręczyliśmy 875 statuetek, nagrodziliśmy 300 zespołów i artystów solowych w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu oraz 222 albumy w kategoriach muzyki poważnej. Mieliśmy również ogromną przyjemność uhonorować 62 laureatów Złotych Fryderyków. Konkurs zyskał miano najbardziej prestiżowego wyróżnienia w polskiej branży muzycznej nie dzięki liczbom, ale dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób. Wszystkim tym, którym Fryderyki są bliskie sercu, którzy dołożyli starań, by wydarzenie przez lata nabierało znaczenia i odzwierciedlało życie muzyczne w naszym kraju, należą się przy okazji 30-lecia gorące podziękowania – komentuje Bogusław Pluta, dyrektor zarządzający współorganizatora Fryderyków – Związku Producentów Audio-Video.

Bilety na Fryderyk Festiwal są dostępne na portalu kulturairozrywka.pl. 

powiązane artykuły:

Repertuar filharmonii slaskiej
Wydarzenia 1 lutego, 2024

1 marca, czyli dokładnie w 214 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, koncert w Filharmonii Śląskiej

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.6µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3