214 rocznica urodzin Fryderyka Chopina. Koncert w Filharmonii Śląskiej

Repertuar filharmonii slaskiej

Redakcja

1 marca, 2024    Katowice

1 marca, czyli dokładnie w 214 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, koncert w Filharmonii Śląskiej nie mógłby się obyć bez muzyki tego kompozytora i – oczywiście – fortepianu na estradzie.

Wraz z Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Yaroslava Shemeta wystąpi Denis Zhdanov, ukraiński pianista, laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach, m.in. I nagrody i trzech nagród specjalnych w Międzynarodowym Konkursie im. Marii Canals w Barcelonie.

W ich wspólnym wykonaniu zabrzmią słynne Wariacje B-dur na temat Là ci darem la mano z opery Don Giovanni Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur Fryderyka Chopina. 

Nie będą to jednak jedyne punkty programu. Tego wieczora zabrzmi także znakomita Uwertura do opery Paria Stanisława Moniuszki, jedna z najbardziej efektownych uwertur tego kompozytora, łącząca dramatyzm ze śpiewnym fragmentem, nawiązującym do duetu miłosnego z dalszej akcji opery. Usłyszymy także IV Symfonię d-moll Roberta Schumanna, jeden z najpiękniejszych utworów symfonicznych muzyki romantycznej. To będzie wspaniały początek marca!

powiązane artykuły:

Wyrostek 01 500x445
Kultura 2 lutego, 2024

To nie będzie zwykły koncert – to będzie wspaniałe widowisko! Marcin Wyrostek wraz z niezwykłymi

Kurtki zimowe dla dzieci
Lifestyle 1 lutego, 2024

Istnieją takie elementy ubioru, których wprost nie może zabraknąć w dziecięcej garderobie. Jedny

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.9µg/m3 PM2.5: 1.7µg/m3