Wychowanek Ruchu Chorzów jedzie na mundial do Kataru!

Csm czeslaw 557923e29c

Redakcja

13 listopada, 2022

A jednak! Czesław Michniewicz zdecydował, że Kamil Grabara będzie częścią polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata 2022. W kadrze zastąpi Drągowskiego.

Mimo że Czesław Michniewicz zapowiadał, że na mundial weźmie czterech bramkarzy, to ostatecznie zdecydował się na trzech. Odrzucił m.in. Kamila Grabarę, co dla wielu było olbrzymią niespodzianką. Grabara radzi sobie bardzo dobrze w duńskiej lidze i jest pierwszym bramkarzem FC København. W czerwcu bieżącego roku zadebiutował w seniorskiej reprezentacji, w zwycięskim meczu z Walią. 

Grabara od początku był uznawany za olbrzymi talent bramkarski. Pierwsze kroki stawiał w Wawelu Wirek, Stadion Śląski Chorzów, aż w końcu jako 13-latek dołączył do Ruchu Chorzów. Zauważyli go skauci z Liverpoolu, do którego trafił w 2016 roku. Trzykrotnie był wypożyczany, aż w końcu trafił do klubu z Kopenhagi.

Dlatego tym bardziej dziwiło, że Michniewicz nie chce pokazać mu jak wygląda taki turniej od kuchni, zwłaszcza że Grabara przeszedł przez wszystkie szczeble juniorskiej i młodzieżowej reprezentacji Polski. 

Ale jak to bywa w życiu, pech jednego, to szczęście drugiego. W niedzielę ,13 listopada Bartłomiej Drągowski (bramkarz włoskiej Spezii) w ostatnim meczu przed MŚ złapał kontuzję. Pod koniec pierwszej połowy w meczu z Veroną Polak wyszedł z pola karnego, żeby wślizgiem wybić piłkę, do której dobiegał rywal. W zderzeniu doszło do uszkodzenia kostki i najprawdopodobniej wiązadeł. Uraz wyeliminował Drągowskiego z mundialu. Czesław Michniewicz w jego miejsce do kadry na mistrzostwa powołał 23-letniego Kamila Grabarę. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.5µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3