Kaczyński porównał opozycję do komunistów. "Nasza formacja zasługuje na trzecią kadencję"

Kaczynskizywiec
Kastelik

Szymon Kastelik

13 listopada 2022

Jarosław Kaczyński w niedzielne popołudnie przyjechał do Żywca, gdzie wziął udział w spotkaniu z "mieszkańcami", chociaż większość gości to byli działacze partyjni lub sympatycy z innych miejscowości. Kaczyński bardzo dużo mówił o opozycji i stwierdził, że PiS to Solidarność, a reszta to obóz komunistyczny.

Po Bielsku-Białej nadszedł czas na Żywiec, gdzie przyjechał prezes PiS Jarosław Kaczyński. W niedzielne popołudnie w Miejskim Centrum Kultury wygłosił kolejne, długie przemówienie o historii, aktualnej sytuacji w Polsce i na świecie (według niego) i przyszłości. Podobnie jak w Bielsku-Białej, również w Żywcu Kaczyński nawoływał do działaczy i sympatyków, żeby zmobilizowali się w nadchodzących wyborach, ponieważ Prawo i Sprawiedliwość zasługuje na trzecią kadencję.

Kaczyński dużą część swojego wystąpienia poświęcił na skomentowanie pewnych historycznych wydarzeń w naszym kraju. Stwierdził, że do 2015 roku dwukrotnie próbowano odejść całkowicie od systemu wykreowanego przez komunistów i ich następców. Najpierw próbował Porozumienie Centrum i rząd Jana Olszewskiego, a następnie PiS w latach 2005-2007. Jednak według prezesa tej partii, dopiero za trzecim razem faktycznie udało się rozpocząć budowanie z narodu wspólnoty. Mówił oczywiście o rządach PiS i Zjednoczonej Prawicy od 2015 roku. 

Jarosław Kaczyński stwierdził w Żywcu, że tylko jego formacja nawiązuje do tradycji antykomunistycznych sprzed kilku dekad. Jak powiedział, PiS to grupa, która trzyma się wartości republikańskich i niepisanych zasad Solidarności, gdzie każda grupa społeczna jest ważna, podobnie jak istotny jest naród, patriotyzm oraz pomoc uboższym. Kilkukrotnie pośrednio lub bezpośrednio porównał swoich przeciwników politycznych do obozu komunistycznego oraz ludzi, którzy chcą okradać Polskę. 

- Poprzednie rządy nie wychodziły z komunizmu - powiedział i dodał - Skutkami poprzednich rządów było wysokie bezrobocie, masowy głód dzieci i wzrost przestępczości zorganizowanej. 

Kaczyński stwierdził, że PiS zaczął walczyć ze "złodziejami" i tym samym znalazł pieniądze na programy społeczne, tarcze antyinflacyjne i wiele innych programów. Według niego to za PiS-u obniżył się poziom bezrobocia i podwyższona została minimalna pensja - Pamiętamy, jak niektórzy zarabiali nawet 3 złote na godzinę. Teraz minimalne wynagrodzenie to 20 złotych - mówił w Żywcu. - To nam się udało (...) Przestaliśmy się dawać okradać. Na vacie, na paliwach, na dziesiątkach innych rzeczy - dodał. 

Otwarcie podzielił się swoją opinią, że PO jest partią "antywolnościową" i dlatego to PiS musi dalej rządzić w Polsce, żeby kraj rozwijał się dalej. Podobnie jak w Bielsku-Białej, przypomniał o nadchodzących wyborach i utworzeniu "korpusu", który będzie strzegł "demokracji" w wyborach parlamentarnych, ponieważ Kaczyński jest przekonany o tym, że opozycja będzie chciała w jakiś sposób wpłynąć na wynik wyborów. - Potrzebne jest zbudowanie Korpusu Ochrony Wyborów, tu jest konieczne zaangażowanie członków i sympatyków partii. Służby porządkowe muszą być aktywne, bo możliwe jest to, że druga strona w dniu wyborów będzie robić awantury - powiedział w Żywcu. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.8µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3