Wybuch gazu i pożar domu w Żarkach. Potrzebna pomoc dla rodziny

fot. zrzutka.pl

Redakcja

19 grudnia, 2022

W wyniku pożaru rodzina z Żarek straciła dach nad głową. Płomienie strawiły znaczną część dobytku przy ul. Leśniowskiej oraz samochód osobowy. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych i nikt nie odniósł obrażeń. Potrzebne jest jednak wsparcie finansowe. Na razie poszkodowani dostali propozycję mieszkania zastępczego od gminy.

W nocy 14 grudnia doszło do wybuchu i pożaru na jednej z posesji w Żarkach. Jak twierdzą sami strażacy, można mówić o wielkim szczęściu. Jednak straty są ogromne. Dom, którego dotknęły płomienie nie nadaje się do mieszkania. Przyczyna wybuchu nie jest znana jednakże podejrzewa się wyciek gazu z butli samochodu.

Na chwilę obecną pogorzelcom bezpieczne schronienie zapewniła rodzina, jednak jak informuje Jakub Grabowski, zastępca burmistrza Miasta i Gminy w Żarkach, przyjęli oni również propozycję mieszkania zastępczego od gminy. Rodzina otrzymała także wsparcie finansowe. 

Poszkodowani zdecydowali się na remontu domu. Jednak lista koniecznych rzeczy do zakupu jest długa, a to wiąże się ze sporymi wydatkami. Na rzecz remontu założono zbiórkę pieniędzy.  

-Sytuacja jest dramatyczna, w jednej chwili rodzina w środku nocy straciła większość swojego dobytku i dach nad głową. Apelujemy o pilne wsparcie przeznaczone na pokrycie kosztów zakupu i wymiany:- wybitych okien,- zniszczonych drzwi,- wybitej bramy garażowej,- uszkodzonego pieca CO,- wymiana stopionej instalacji elektrycznej,- stopionej instalacji hydraulicznej,- remont zniszczonych, popalonych pomieszczeń wewnętrznych - czytamy w opisie zbiórki. 


Zbiórka dostępna jest TUTAJ

fot. zrzutka.pl

powiązane artykuły:

268309 image 6483441
Lokalne 27 lipca, 2022

Ogromny pożar zniszczył doszczętnie dom w Wilamowicach (powiat bielski). Na szczęscie nikt nie ucier

Fce61d1f57f65824feadd8ee68e6edfa
3 czerwca, 2022

W poniedziałek 30 maja doszło do pożaru mieszkania na pierwszym piętrze budynku zlokalizowanego przy

Nowa biala zbiorka
Wiadomości 21 czerwca, 2021

Na rzecz pogorzelców z Nowej Białej zorganizowano zbiórkę pieniędzy. W akcję pomocy dla mieszkańców

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3