Pożar w Tychach zniszczył kilka mieszkań. W sieci uruchomiono zbiórkę dla pogorzelców

Fce61d1f57f65824feadd8ee68e6edfa

Redakcja

3 czerwca 2022

W poniedziałek 30 maja doszło do pożaru mieszkania na pierwszym piętrze budynku zlokalizowanego przy ul. Kubicy 13 w Tychach. Siła pożaru była tak ogromna, że swym zasięgiem spowodowała szkody również w mieszkaniach na wyższych piętrach. W sieci uruchomiono zbiórkę pieniędzy na remont 4 mieszkań, które uległy zniszczeniu w wyniku pożaru.

Sytuacja, w której znajdują się obecnie mieszkańcy jest ciężka, gdyż pożar zabrał dorobek ich życia i również dach nad głową. Mieszkanie, w którym doszło do pożaru zostało doszczętnie zniszczone. Konieczne jest wykonanie prac związanych z usunięciem sadzy ze ścian i podłóg, a następnie oczyścić je po pożarze z wszelkich szkodliwych związków chemicznych”

czytamy w opisie zbiórki. 

Przeprowadzenie tych działań pozwoli na przystąpienie do prac remontowych w tym wykonanie wszystkich instalacji (prąd, gaz, woda). 

Potrzeby rodziny są ogromne dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli o pomoc. Wierzymy, że wspólnymi siłami pomożemy rodzinie odbudować swój dom na nowo!”

apelują organizatorzy zbiórki. 

Jak czytamy w opisie zbiórki, w pierwszym etapie potrzebne są wszelkiego rodzaju narzędzia remontowe: szpachelki, pędzle, młotki itp. Dodatkowo każda para rąk przyda się do pomocy!

Poszukujemy ludzi dobrej woli, firmy, które są w stanie nieodpłatnie lub w przystępnych cenach pomóc w powrocie tym ludziom do normalnego życia. Potrzebne będą wszelkie materiały remontowo – budowlane m.in. gips, płyty GK, stelaże, profile itp.”

wymieniają organizatorzy zbiórki. 

"Tyszanie wiele razy pokazaliście swoje cudowne serca! Dziś to nasza tyska rodzina potrzebuje pomocy, dlatego pokażmy wszystkim, że mieszkańcy Tychów potrafią się zjednoczyć i pomóc nie tylko uchodźcom ale również swoim sąsiadom"-proszą o wsparcie organizatorzy. 

Zbiórka dostępna TUTAJ

Ab8e88ee3e24acb5d1fea85906d7d242

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 29.2µg/m3 PM2.5: 22.2µg/m3