Koniec z nieuczciwymi pośrednikami w PGG?

Pgg

Redakcja

3 czerwca, 2022

W sklepie internetowym PGG węgiel kosztuje 700-800 złotych za tonę. Zaś u pośredników nawet 3 tysiące. Związkowcy domagają się zmian we współpracy z autoryzowanymi dilerami. PGG obiecuje wprowadzenia własnej sieci sklepów.

Problem z zakupem węgla, zwłaszcza ekogroszku przez gospodarstwa domowe wciąż istnieje. Chociaż Polska Grupa Górnicza zmieniła system sprzedaży internetowej, który umożliwił tysiącom osób zakupić surowiec w jeden dzień, nadal sytuacja jest daleka od idealnej. Problem stanowią również pośrednicy, którzy oferują węgiel w cenach nawet 3 tys. złotych za tonę. Sierpień 80 protestował w siedzibie PGG przeciwko nieuczciwym dilerom węgla. 2 czerwca Solidarność Górnicza spotkała się z zarządem PGG. Jak informuje związek, najprawdopodobniej od sierpnia zacznie działać sieć składów węgla PGG, która zastąpi autoryzowanych sprzedawców. Nowi "pośrednicy" mają działać na zasadach zbliżonych do franczyzy. 

W całą sprawę ingeruje coraz więcej polityków - zwłaszcza z partii opozycyjnych. Europoseł Lewicy Łukasz Kohut napisał list do prezesa PGG Tomasza Rogali, w którym prosi o spotkanie. 

- Pomiędzy cenami pojawiającymi się w kanałach dystrybucji PGG S. A., od ok. 1000 zł za tonę , a ofertą innych sprzedawców, sięgająca nawet 3000 zł, jest ogromna przestrzeń dla nadużyć. Pomijam fakt, że wciąż pojawiająca się błędna nazwa produktu tj. ekogroszek, stosowana dla określenia tego nieekologicznego produktu, wprowadza wielu odbiorców w błąd, co będzie miało istotne konsekwencje w niedalekiej przyszłości - pisze Kohut.

Czy zmiana systemu sprzedaży węgla poprawi sytuację na rynku? Jak twierdzą związki, niedoboru węgla trudno będzie uzupełnić bez nowych górników w PGG. Oto postuluje Sierpień 80, który wysłał w tej sprawie oficjalne pismo. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 25.6µg/m3 PM2.5: 21.4µg/m3