Ogromny pożar domu w Wilamowicach. Pogorzelcy proszą o pomoc

268309 image 6483441

Redakcja

27 lipca, 2022

Ogromny pożar zniszczył doszczętnie dom w Wilamowicach (powiat bielski). Na szczęscie nikt nie ucierpiał, jednak rodzina straciła cały dobytek. Na portalu szczytny-cel.pl uruchimiono zbiórkę pieniędzy na rzecz pogorzelców.

Do pożaru domu przy ulicy Paderewskiego w Wilamowicach doszło w nocy 22 lipca. Mimo kilkugodzinnej akcji ratowniczej prowadzonej przez zastępy PSP i OSP z budynku zostały zgliszcza. Rodzina, która zamieszkiwała dom zdążyła go opuścić jeszcze przd przybyciem straży pożarnej i nikomu nic się nie stało.

Noc 22 lipca 2022 roku okazała się dla nas okrutna. Nazywam się Arkadiusz Baran i to właśnie w nocy 22 lipca 2022 ogień pozbawił mnie i mieszkającą ze mną mamę Czesławę oraz moje rodzeństwo Adama i Marię dachu nad głową”

wspomina w opisie zbiórki jeden z domowników.

Dom o drewnianej konstrukcji uległ całkowitemu spaleniu.  Rodzina straciła dach nad głową i prosi o wsparcie.

Z naszego domu zostały jedynie zgliszcza. Pożar strawił cały budynek, wszystkie nasze rzeczy wraz z oszczędnościami, które znajdowały się w domu. Chociaż cieszymy się faktem, że nikomu z nas nie stała się żadna krzywda fizyczna to płaczemy patrząc na to co pozostało po dawnym miejscu”

czytamy w opisie zbiórki.

Marzeniem rodziny jest jak najszybszy powrót do życia sprzed pożaru, ale bez pomocy dobrych ludzi będzie to bardzo trudne.

Zmuszeni przez los postanowiliśmy utworzyć zbiórkę i wyjść do Was z prośbą o wsparcie. Znaleźliśmy się w tak trudnej sytuacji, że każda wpłata będzie dla nas ogromną pomocą. Już teraz z całego serca dziękujemy!”

proszą o pomoc pogorzelcy. 

Link do zbiórki dostępny TUTAJ

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.2µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3