Wprowadzili do obrotu narkotyki za blisko 60 mln zł! Zatrzymano kolejnych 15 osób z grupy Torcida [WIDEO]

grupa przestępcza

Redakcja

10 maja 2024

Zatrzymano kolejnych 15 osób powiązanych ze zorganizowaną grupą przestępczą, która od 2019 roku wprowadziła do obrotu narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 60 milionów złotych.

Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców ze śląskiej komendy codziennie prowadzą szereg czynności, wnikliwie analizując każdą uzyskaną informację o przestępstwach narkotykowych i czynach zabronionych popełnianych przez osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców. Dzięki ich zaangażowaniu i dobrej współpracy z prokuraturą, w sprawie „Torcidy” zatrzymali już łącznie ponad 200 osób. 

Skrupulatnie prowadzone postępowanie oraz działania policjantów przyczyniły się do zatrzymania kolejnych 15 osób w wieku od 24 do 45 lat – mieszkańców województwa śląskiego.

Śledczy ustalili, że zatrzymani działali w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, głównie trudniąc się obrotem narkotykami o czarnorynkowej wartości prawie 60 milionów złotych, takich jak m.in. marihuana, amfetamina, mefedron, kokaina, tabletki ekstazy i 4-CMC. W wyniku przestępczej działalności w latach 2019 – 2020 wprowadzili na rynek ponad 1,5 tony różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych oraz 53 litry płynnej amfetaminy i ponad 100 tysięcy tabletek ekstazy.

Członkowie gangu brali też udział w bójkach i brutalnych pobiciach z użyciem niebezpiecznych narzędzi, takich jak broń palna, siekiery, maczety, noże, kije bejsbolowe czy pałki teleskopowe, powodując u pokrzywdzonych poważne obrażenia. Jednym z wymienionych zdarzeń, w których brali udział niektórzy z zatrzymanych mężczyzn była tak zwana ustawka pomiędzy pomiędzy pseudokibicami dwóch antagonistycznie nastawionych do siebie śląskich klubów piłkarskich, która miała miejsce w dniu 24 marca 2024 roku w miejscowości Górki Wielkie (powiat cieszyński). W trakcie bójki uczestnicy używali kijów bejsbolowych, pałek, kastetów, a jeden z uczestników odniósł poważne obrażenia ciała ze złamaniami kończyn i licznymi ranami szarpanymi. Tydzień póżniej zaplanowali napaść na pseudokibiców z Gliwic podczas ich treningu na siłowni. Wówczas policjanci zapobiegli napaści i starciu chuliganów, a znalezione przy nich niebezpieczne przedmioty świadczą o tym, że spotkanie dla wielu osób mogło zakończyć się tragicznie.

Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz obrotu na dużą skalę narkotykami, a także pobicia i udziału w bójkach usłyszało łącznie 12 z nich. 7 z nich w wieku od 27 do 39 lat na wniosek prokuratora, decyzją sądu trafiło do aresztu, a 5 w wieku 24 – 45 lat zostało objętych policyjnym dozorem, mają też zakaz opuszczania kraju i muszą wpłacić poręczenie majątkowe w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dodatkowo jeden z nich - 34-latek odpowie za podżeganie do zniszczenia 6 samochodów osobowych na szkodę jednej z firm.

Natomiast 3 mężczyzn w wieku od 30 do 39 lat będzie odpowiadało za przestępstwa narkotykowe i również zostało objętych policyjnym dozorem.

Policjanci zwalczający przestępstwa pseudokibiców nadal pracują nad tą sprawą i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

powiązane artykuły:

Zatrzymani pseudokibica
Lokalne 10 kwietnia 2024

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców od pewnego czasu pracują nad w

Krysztalki
Lokalne 22 marca 2024

Kolejna akcja policji wymierzona w środowisko pseudokibiców w województwie śląskim. Zatrzymany zo

35 798158
Lokalne 5 lutego 2024

Kolejne zatrzymania w sprawie produkcji i rozprowadzania narkotyków przez zorganizowaną grupę prz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3