Pseudokibice produkowali narkotyki. Kolejne zatrzymania w głośnej sprawie

35 798158

Redakcja

5 lutego, 2024

Kolejne zatrzymania w sprawie produkcji i rozprowadzania narkotyków przez zorganizowaną grupę przestępczą związaną ze środowiskiem pseudokibiców. Tym razem zatrzymano czterech podejrzanych. 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi od końca 2022 roku sosnowiecka prokuratura. W lipcu ubiegłego roku policja zatrzymała pierwszych czterech podejrzanych związanych ze środowiskiem pseudokibiców. Jednym z zatrzymanych był zawodnik znanej federacji walk. Wówczas policjanci zabezpieczyli znalezione u nich maczety, kastety, kamizelki kuloodporne, narkotyki oraz gotówkę

Pseudokibice produkowali narkotyki

Teraz zakończył się kolejny etap śledztwa, który doprowadził do zatrzymania kolejnych czterech osób: mężczyzn  wieku 26, 28, 29 i 39 lat - również związani ze środowiskiem pseudokibiców. Według śledczych, działali oni w zorganizowanej grupie przestępczej, od stycznia 2021 roku do stycznia 2023 roku produkowali i wprowadzili do obrotu znaczną ilość substancji psychotropowych.

- 28 i 39-latek zajmowali się wytwarzaniem tych środków, natomiast każdy członek grupy uczestniczył we wprowadzaniu ich na rynek zbytu. Śledczy ustalili, że oskarżeni wytworzyli co najmniej 50 kilogramów mefedronu, klefedronu i klofedronu oraz zasiarczali znaczne ilości płynnej amfetaminy, które to narkotyki następnie sprzedawali. Grupa ta z powyższego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu -
informuje policja.

Zatrzymani mężczyźni działali przede wszystkim na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Przestępcy co jakiś czas zmieniali lokalizację laboratorium, w którym wytwarzali narkotyki.

28, 29 i 39-latek zostali tymczasowo aresztowani, natomiast wobec oskarżonego 26-latka zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Grozi im kilkanaście lat więzienia. Jeden ze sprawców działał w warunkach recydywy.

W listopadzie 2023 roku policjanci zatrzymali trzy inne osoby - mieszkańców Sosnowca podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jeden z zatrzymanych posiadał w miejscu zamieszkania znaczne ilości narkotyków - tabletek ecstazy i amfetaminy. Mężczyźni na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani. Odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępczość narkotykową.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.8µg/m3 PM2.5: 26.0µg/m3