Wprowadź powiew świeżości do swoich wnętrz-najmodniejsze lampy sufitowe

Bdkfbskdha

Redakcja

2 lutego, 2022

Trendy oświetleniowe 2022 wyraźnie podążają w kierunku naturalnych materiałów, technologii przyjaznych dla środowiska i kreatywnego minimalizmu. Jakie lampy sufitowe wprowadzą do twoich wnętrz moc światła i światowego designu? Zapraszamy na krótki przegląd trendów i modnych lamp sufitowych.

Modne lampy sufitowe oddają hołd naturze

Projektanci wnętrz coraz silniej czerpią inspiracje z natury. Style aranżacyjne, na które stawiać będą projektanci i ich klienci w najbliższych miesiącach, to oczywiście nurt eko, a także skandynawski, minimalistyczny, boho, rustykalny i orientalny. Naturalne surowce wprowadzić można na całych powierzchniach, w formie mebli lub pod postacią pojedynczych dodatków: lamp, tekstyliów czy dekoracji.

W 2022 roku twoją uwagę powinny zatem zwrócić lampy sufitowe z kloszami lub podstawą z drewna, bambusa, kamienia, papieru lub tkanin. Takie modele zachwycają niewymuszonym, naturalnym urokiem. Emitują subtelne, budujące nastrój i przytulność światło. Znakomicie radzą sobie z ociepleniem i odświeżeniem aranżacji.

Modne lampy sufitowe – kreatywny minimalizm i energooszczędność

Od producentów oświetlenia oczekuje się rozwiązań przyjaznych dla natury i użytkowników, oryginalnych i długowiecznych. Nawet w segmencie tanich lamp sufitowych znajdziesz obecnie takie produkty.

Szukając pomysłu na energooszczędne, a przy tym ciekawie zaprojektowane lampy sufitowe do salonu i innych pomieszczeń, możesz śmiało sięgnąć po plafony z technologią LED. Zapewniają one maksimum światła i nie zajmują prawie wcale miejsca w pomieszczeniu. Idealnie nadają się do niższych wnętrz.

Wybrać możesz proste, geometryczne modele. Wykorzystasz je jako lampy sufitowe na korytarz. Natomiast plafony użyte w roli lamp sufitowych w pokojach, dyskretnie wkomponują się w przestrzeń, zwłaszcza w klimatach modern i minimal.

Interesują cię projekty równie funkcjonalne, minimalistyczne i kompaktowe, ale bardziej efektowne i przyciągające uwagę? Zobacz np. lampy sufitowe LED w asortymencie Salonów Agata. Niektóre modele plafonów wyglądają jak niebo usłane gwiazdami, inne mają formę dekoracyjnych żyrandoli, którym daleko do prostych i nijakich - jest w czym wybierać!

O czym pamiętać, kupując modne lampy sufitowe?

Przede wszystkim o tym, że aktualne trendy należy traktować wyłącznie jako inspirację czy wskazówkę, a nie jedyną słuszną opcję. To, co modne, niekoniecznie musi sprawdzić się w twoim wnętrzu. Kupowana lampa sufitowa powinna pasować do ogólnego wystroju i metrażu pomieszczenia. Ważne są także funkcje, jakie oświetlenie będzie pełnić. Dobrze zastanów się, czego oczekujesz od lampy sufitowej.

  • Ma skutecznie rozświetlać całą przestrzeń, czy raczej budować przytulny, relaksujący klimat?
  • Powinna przyciągać spojrzenia, czy dyskretnie wtapiać się w wystrój?
  • Będzie świecić kilka, a nawet kilkanaście godzin na dobę, czy znajdzie się w rzadko uczęszczanej części domu?

Umiejętnie dobrane oświetlenie sufitowe wiąże się ponadto z wyborem właściwego typu źródła światła. Decydując się na LED-y, weź pod uwagę temperaturę barwową. Lampa sufitowa pełniąca funkcję oświetlenia centralnego nie powinna emitować ani zbyt zimnego blasku, ani wpadającego w żółć. Neutralna temperatura barwowa wynosi 4000 K. Takie światło przypomina naturalne. Ułatwia czytanie i wykonywanie codziennych czynności. Przed zakupem należy sprawdzić także wyrażony w lumenach strumień świetlny oraz klasę szczelności – zwłaszcza gdy potrzebujesz oświetlenia łazienkowego.

Podsumowanie

Lampy sufitowe pozwalają skutecznie rozświetlić całą przestrzeń i wprowadzić do wnętrza sporo świeżości. Szukając idealnego modelu, warto zainspirować się najnowszymi trendami wnętrzarskimi i koniecznie skonfrontować modę z indywidualnymi potrzebami.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.4µg/m3 PM2.5: 33.3µg/m3