Wojewoda zapewnia, że jego służby kontrolują sytuację na Odrze

Suwwojewoda

Redakcja

21 sierpnia, 2022

Jak informuje Urząd Wojewódzki, służby wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka na bieżąco monitorują sytuację na śląskim odcinku Odry. - Codziennie pobierane są próby wody pod kątem ustalenia jej obecnego stanu oraz kontrolowane ujęcia wody pitnej. Poborom towarzyszą oględziny wód prowadzone zarówno z ziemi, jak i przy pomocy dronów - dodaje ŚUW.

Trwa zwalczanie skutków tragedii, która dotknęła Odrę. Setki ton śniętych ryb pojawiło się w drugiej najwięcej w Polsce rzece. I chociaż problem nie dotyczył odcinka w woj. śląskim, to jak zapewnia Śląski Urząd Wojewódzki, służby wojewody kontrolują pomiary Odry w naszym regionie.

- W działania na poziomie regionalnym zaangażowane są m.in.: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (WIOŚ), Wojewódzki Inspektorat Weterynarii, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, RZGW w Gliwicach, funkcjonariusze Policji i strażacy - informuje ŚUW.

W miniony piątek posłowie Koalicji Obywatelskiej z woj. śląskiego zapowiedzieli kontrolę u wojewody śląskiego oraz zespolonych z nim instytucji, które mają wpływ na to, co dzieje się w Odrze. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.3µg/m3 PM2.5: 29.4µg/m3