Dwa motocykle zderzyły się w Jastrzębiu-Zdroju

Pexels nikolai ulltang 572468

Redakcja

21 sierpnia, 2022

53-letni kierujący motocyklem bmw, w trakcie wyprzedzania, doprowadził do zderzenia z jadącym w tym samym kierunku 47-latkiem, który także kierował motocyklem bmw.

Motocyklista być może chciał przybić przysłowiową "piątkę" z kolegą, niestety zbyt bliską. Do zdarzenia  doszło w piątek po godzinie 15:00 na ul. Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Jak informuje policja, 53-letni kierujący motocyklem bmw rozpoczął manewr wyprzedzania, skręcającego do posesji 47-letniego motocyklisty z jego prawej strony, zahaczając o prawą część wyposażenia motocykla, w wyniku czego doprowadził do zderzenia.

Obaj mężczyźni nie odnieśli obrażeń oraz byli trzeźwi. Niestety oprócz niezbędnych napraw motocykla, mężczyzna będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 1020 zł a na jego konto doda się 6 punktów karnych. Jak wiadomo, motocykliści na drogach to jedna wielka rodzina, ale może nie aż tak bliska. Z pewnością na przyszłość mężczyzna będzie pamiętał, żeby poczekać, a nie jak najszybciej wyprzedzać inne pojazdy, szczególnie w tak niebezpieczny sposób. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.9µg/m3 PM2.5: 25.5µg/m3