Wiślańskie Wianki, czyli moc atrakcji w Wiśle na dobry początek wakacji!

Wislanskie wianki

Redakcja

21 czerwca 2024

Miasto Wisła zaprasza do wspólnego świętowania początku kalendarzowego lata, a zarazem zakończenia roku szkolnego. Z tej okazji przygotowano trzydniowe wydarzenie - od piątku 21 do niedzieli 23 czerwca.

Świętowanie rozpoczyna się w piątek od godz. 12:00 na wiślańskich basenach, gdzie będzie można popływać w basenie pełnym piany za sprawą Piana Party, ale także odświeżyć swoją wiedzę o bezpieczeństwie nad wodą podczas pokazów ratownictwa wodnego, pokazów płetnonurków czy akcji profilaktycznej prowadzonej przez policjantów "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

O godzinie 18:00 impreza przeniesie się na drugą stronę rzeki, gdzie można będzie wziąć udział w grze terenowej „Odnajdź Kwiat Paproci”- gra zarówno dla małych i dużych.

W programie także tradycyjne i bardzo klimatyczne puszczanie wianków nad Wisłą w wykonaniu regionalnych zespołów z Wisły, Istebnej i Ustronia wraz z akompaniamentem góralskiej muzyki, a na koniec dnia góralska potańcówka do białego rana.

Kolejne dni to przyśpieszanie tempa! Warsztaty i spektakl teatralny dla dzieci, kino plenerowe z repertuarem „Aladyn”, silent disco oraz koncerty znanych artystów takich, jak:

  • Organek,
  • Roch Czerwiński, Marek Wojtyczka & Goście,
  • Zespół Sójki,
  • Magda Bereda.

Będzie radośnie i wakacyjnie, warto rozpocząć lato w górach!

Pełen program wydarzenia Wiślańskie Wianki 2024 dostępny na stronie Wiślańskiego Centrum Kultury oraz na profilu faccebook’owym wydarzenia.

powiązane artykuły:

Wisla basen
Lokalne 19 czerwca 2024

Kąpielisko w Wiśle już w środę 19 czerwca startuje z kolejnym sezonem. Baseny Wisła to wyjątkowy

Wisla off road
Sport 29 maja 2024

To będzie najpiękniejszy rajd off-road’owy w Polsce, bo za kierownicami terenówek, quadów czy poj

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3