Historyczny kompleks basenowy w Wiśle rozpoczyna kolejny sezon

Wisla basen

Redakcja

19 czerwca 2024

Kąpielisko w Wiśle już w środę 19 czerwca startuje z kolejnym sezonem. Baseny Wisła to wyjątkowy kompleks, który powstał w centrum miasta jeszcze w okresie międzywojennym.

W latach dwudziestych minionego wieku do Wisły przyjeżdżało coraz więcej letników, jednak wtedy jeszcze wieś nie miała żadnej infrastruktury uzdrowiskowej, nie licząc kilku willi dla letników i jednego hotelu. Ówczesny urząd wojewódzki, po podziale Śląska Cieszyńskiego granicą, chciał utworzenia miejscowości wypoczynkowych zarówno dla uprzemysłowionego Śląska, jak i całego kraju. Jednym z najistotniejszych elementów strefy uzdrowiskowej stał się park kąpielowy, w samy sercu miejscowości, na drugim brzegu rzeki Wisły. Uroczystego otwarcia dokonano w roku 1932.

Ponad dziewięćdziesięcioletni kompleks, po gruntownej przebudowie i otwarciu w roku 2021, rozpoczyna kolejny sezon funkcjonowania. Nie jest to łatwy start, gdyż rok temu potężna ulewa pod koniec sierpnia dokonała licznych zniszczeń i wiele elementów wymagało kosztownych napraw.

- Liczę, że zeszłoroczny limit pecha wykorzystaliśmy na wiele lat i teraz czeka nas naprawdę dobry i słoneczny czas. Mieszkańcy mają do tego miejsca ogromny sentyment, a goście bardzo nas polubili, dlatego jeśli tylko dopisze nam słoneczna aura, to z pewnością odwiedzi nas wiele osób. W końcu wakacje kojarzą się głównie z odpoczynkiem nad wodą, a nasz kompleks nadaje się do tego idealnie – tłumaczy Tadeusz Papierzyński, nowy prezes spółki basenowej.

Kompleks oferuje dwa duże baseny – jeden pływacki z uwielbianym przez dzieci i młodzież wodnym torem przeszkód, a drugi rekreacyjny, rodzinny z podgrzewaną wodą. Do tego aż cztery różnorodne zjeżdżalnie, piaszczystą i trawiastą plażę, boisko do siatkówki plażowej i korty tenisowe.

- Będziemy chcieli podgrzewać wodę przez cały sezon, aby goście czuli się u nas komfortowo również w chłodniejsze dni. 24-25 stopni to aktualna temperatura w basenie rekreacyjnym, więc już bardzo przyjemna – dodaje prezes Papierzyński.

Ceny na obiekcie pozostały na poziomie zeszłorocznym, a oprócz codziennych standardowych godzin otwarcia od 10:00 do 19:00, w każdą wakacyjną środę będzie odbywało się tzw. nocne pływanie między 19:00 a 22:00 w rytmach muzyki zapodanej przez DJ-a. Nie zabraknie też innych wydarzeń, takich jak kino plenerowe, rozgrywki siatkówki plażowej czy zajęć tenisowych oraz nauki pływania.

powiązane artykuły:

Film promocyjny wisła
Turystyka 26 kwietnia 2024

„Wisła – początek wielu historii” to tytuł najnowszego spotu promocyjnego Wisły. Jest to historia

Turystyka kolejowa
Turystyka 12 czerwca 2024

Ruszyła “Kolej na Beskidy”, czyli doroczna akcja Kolei Śląskich umożliwiająca pasażerom poznawa

Tydzien kultury beskidzkiej 2024
Lokalne 7 maja 2024

Tegoroczne święto folkloru i kultury góralskiej, zgodnie z tradycją, potrwa 9 dni. Od 27

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.0µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3