W Wiśle wystartuje najpiękniejszy off-road. Za kierownicami same kobiety!

Wisla off road

Redakcja

29 maja 2024

To będzie najpiękniejszy rajd off-road’owy w Polsce, bo za kierownicami terenówek, quadów czy pojazdów SSV pojawią się same kobiety!

15 i 16 czerwca 2024 roku w Wiśle odbędą się terenowe zawody "Women's Challenge 4x4", w których z błotnymi przeprawami, kamienistymi podjazdami, leśnymi trawersami i wodnymi rozlewiskami zmierzą się w tym roku m.in. terenowa, w pełni wyposażona karetka i rasowa terenówka nowej marki Ineos Grenadier. Wystartują również zawodniczki na quadach, co nie tylko w krajowych, ale również europejskich rajdach jest prawdziwą rzadkością.

"To już siódma edycja imprezy, w której do tej pory gościliśmy rajdowe teamy przyjaciółek, sióstr, mam z córkami, a nawet teściowych z synowymi! W tym roku jako pilotów zapraszamy również panów, jednak zgodnie z naszych hasłem "off-road w rękach kobiet" stery zostawiamy wyłącznie paniom. To rajd dla wszystkich, bez względu na off-road'owe doświadczenie. Najważniejsze są pozytywne emocje, atmosfera i integracja w gronie prawdziwych pasjonatów. Macie ochotę na niezapomnianą dawkę przygody?- wpadajcie do nas. Zapisy na rajd "Women's Challenge 4x4" ciągle trwają" - zachęcają organizatorzy.

Tradycją rajdu "Women's Challenge 4x4" są widowiskowe start i meta oraz prezentacja załóg na rajdowej rampie. Wszystko można oglądać w samym centrum Wisły. Następnie załogi przenoszą się na pobliski tor "Pod Piramidą", gdzie rozpoczynają off-road'owe wyzwania. 

"Tam również zachęcamy do obserwowania i kibicowania, bo wszystkie Odcinki Specjalne wyznaczyliśmy bardzo blisko siebie. Wystarczy krótki spacer i rajdowe emocje są na wyciągnięcie ręki!”

Pomysł na kobiecy off-road wpadł do głowy Dagmarze Kowalczyk, pierwszej Europejce która ukończyła jedne z najtrudniejszych, terenowych rajdów świata - "Rainforest Challenge" w Malezji oraz rosyjski "Ładoga Trophy".

"W azjatyckiej dżungli czy na podmokłych terenach największego jeziora Europy widziałam kobiece ekipy, które znakomicie radziły sobie w ekstremalnie trudnych sytuacjach. I miały z tego mnóstwo radości. Wówczas zakiełkowała we mnie myśl - dlaczego nie stworzyć podobnego widowiska w Polsce?".

Rajd "Women's Challenge 4x4" zadebiutował w 2017 roku. Co roku (z przerwą wywołaną pandemią), organizowany jest w Wiśle. 

"Stawiamy na bezpieczną rywalizację i dobrą zabawę. Jednak w DNA off-road'u zapisane jest pomaganie, czy to na trasie, czy poza nią. Stąd od lat wspieramy działania Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo", która prowadząc hospicjum domowe w Tychach, zapewnia specjalistyczną, bezpłatną opieką nieuleczalnie chorym dzieciom. W trakcie niedzielnego, uroczystego zakończenia rajdu przygotowaliśmy licytacje przedmiotów przekazanych przez firmy o wielkich sercach oraz wyjątkowy mini maraton... off-road'owej zumby, z których cały dochód przeznaczymy dla podopiecznych "Świetlikowa". Do udziału w pierwszej takiej off-road'owej zumbie zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę pomóc i poruszać się przy zaskakujących, autorskich układach tanecznych”.

Plan imprezy "Women's Challenge 4x4" 2024:

sobota, 15.06:

10:00 - 11:30 - uroczysty start rajdu, pl. B. Hoffa, Wisła;

12:00 - 19:00 - rywalizacja w terenie, tor "Pod Piramidą", Wisła;

niedziela, 16.06:

10:00 - 13:00 - uroczysta meta połączona z rozdaniem nagród, licytacjami na rzecz Hospicjum "Świetlikowo", off-road'ową zumbą (początek godz. 11:30) oraz atrakcjami dla dzieci i prezentacją terenowych pojazdów, pl. B. Hoffa, Wisła.

Off road wisla

powiązane artykuły:

6 25
Turystyka 19 czerwca 2021

Organizatorzy zapraszają na wyjątkowy, kobiecy moto-challenge do Wisły! Drugiej takiej imprezy w Pol

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 12.0µg/m3