Ukradł kobiecie kluczyki i odjechał jej samochodem

41 815760

Redakcja

29 maja 2024

Najpierw ukradł kluczyki od samochodu, później zmienił jego tablice rejestracyjne i uciekał przez inny powiat. Podejrzany już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Razem z nim zatrzymana została poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości 31-letnia kobieta.

W minioną środę (22 maja) policjanci z Ustronia otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży peugeota. Właścicielka samochodu, opiekująca się dwójką małych dzieci, prawidłowo zaparkowała samochód, zamknęła go i udała się do pobliskiej biblioteki. Nie zauważyła, że przez cały czas była obserwowana przez złodzieja, który wykorzystał chwilę nieuwagi i wykradł jej klucze do pojazdu. Po około 30 minutach, gdy wróciła na parking, samochodu już nie było.

Poinformowała o zdarzeniu dyżurnego z Ustronia, który na miejsce skierował dzielnicowego oraz kryminalnych. 

Najpilniejszą kwestią było natychmiastowe zebranie dowodów i informacji z miejsca zdarzenia i namierzenie złodzieja. Policjanci wykorzystali w tej sprawie możliwości jednego z najnowocześniejszych monitoringów w kraju, który dba o bezpieczeństwo w Ustroniu. Monitoring działa 24 godziny na dobę każdego dnia. Jego sprawne działanie koordynują operatorzy, będący w stałym kontakcie ze służbami, co w znacznym stopniu podnosi poziom bezpieczeństwa i pozwala na szybką reakcję w momencie zagrożenia - podała KPP w Cieszynie. 

Dzielnicowy rozpoznał na monitoringu mężczyznę. Był to znany mu mieszkaniec miejscowości Rydułtowy. Policjanci bardzo szybko namierzyli 36-letniego „miłośnika” cudzych samochodów.

Zatrzymali go na parkingu przed jednym ze sklepów w Pawłowicach. Mężczyzna przez kilka godzin podróżował po Śląsku ze swoja 31-letnią znajomą skradzionym autem. Jak się okazało, zmienił też tablice rejestracyjne, na skradzione z innego pojazdu. I to nie wszystko – jak się okazało, 31-latka była poszukiwana przez sąd i prokuraturę - relacjinuje policja. 

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia. Jednak w przypadku zatrzymanego mężczyzny kara ta może być znacznie surowsza, ponieważ przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy. W tym wypadku kodeks karny przewiduje zwiększenie kary o połowę. Sprawca był już wcześniej karany nie tylko za kradzieże, ale też inne przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu, bezpieczeństwu i mieniu.

41 815759

powiązane artykuły:

41 787810
Lokalne 27 listopada 2023

Okazja czyni złodzieja? To powiedzenie sprawdziło się w Goleszowie, gdzie 20-latek ukradł samochó

46 803059
Lokalne 10 marca 2024

Dwa razy ukradł ten sam samochód i dwa razy powodem była randka. Dwa razy też porzucił pojazd, al

60 787829
Lokalne 27 listopada 2023

24-latek spowodował dwie kolizje i uciekał przed policją. Poruszał się skradzionym samochodem i b

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3