Ukradł ten sam samochód... dwa razy

46 803059

Redakcja

10 marca 2024

Dwa razy ukradł ten sam samochód i dwa razy powodem była randka. Dwa razy też porzucił pojazd, ale w końcu policjanci zatrzymali fana pewnej Toyoty. 

W styczniu w Jaworznie doszło do kradzieży Toyoty. 39-letni złodziej wszedł do otwartego pojazdu z kluczykiem w stacyjce i odjechał. Chciał dojechać do Częstochowy, gdzie był umówiony na randkę, ale w Dąbrowie Górniczej doszło do awarii samochodu i złodziej porzucił pojazd.

Jeszcze tego samego dnia samochód wrócił do właściciela. Ale dwa miesiące później doszło... do ponownej kradzieży tego samochody.

39-latek ponownie ukradł Toyotę, a było to możliwe, ponieważ po pierwszej kradzieży dorobił kluczyk do samochodu. Jak tłumaczył potem policjantom, chciał zabrać kobietę na przejażdżkę. 

- Po dokonaniu drugiej kradzieży 39-latek zauważył leżące na tylnym siedzeniu kule rehabilitacyjne i postanowił porzucić samochód ponieważ, jak stwierdził „ruszyło go sumienie”, gdyż toyotą może poruszać się nim osoba niepełnosprawna. Złodziej zatem drugi raz porzucił pojazd, który tego samego dnia odnaleźli i zabezpieczyli policjanci - relacjonuje policjanci.

Ale po drugiej kradzieży kryminalni już namierzyli 39-latka. Złodziej posiadał na swoim koncie podwójny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Usłyszał aż cztery zarzuty popełnienia przestępstwa: za kradzież pojazdu, kradzież z włamaniem do pojazdu i dwukrotnie za prowadzenie pojazdu podczas zakazu. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.4µg/m3