Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

Wiceprezes PZPN złożył życzenia 95-letniemu byłemu trenerowi Polonii Bytom

#Regionalna piłka
Zdjęcie: Śląski Związek Piłki Nożnej
1 października Władysław Kłoczko obchodził 95 urodziny. Z tej okazji trenera wielu pokoleń piłkarzy Polonii Bytom w jego bytomskim mieszkaniu odwiedzili Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, zarazem Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula oraz Wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Jarosław Bryś.

Dziękuję za wieloletnią pracę i działalność, gratuluję zdrowia i cieszę się, że mogę Pana uhonorować medalem 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Niech ten medal będzie symbolem naszej wdzięczności i... jednocześnie zaproszeniem na nasze coroczne spotkania wigilijne – podsumowujące każdy rok działalności. Z największą radością przywitam Pana na zebraniu pokoleń, żeby mógł się Pan spotkać z innymi wybitnymi trenerami i zawodnikami tej generacji, która dostarczyła śląskim kibicom najwspanialszych chwil 

– powiedział Henryk Kula.

Nie zabrakło też kosza z urodzinowymi prezentami oraz wspominkowej rozmowy, w której Jarosław Bryś oraz wychowanek i przyjaciel Jubilata Paweł Hermak przypomnieli lata spacerów trenera Kłoczki z charakterystycznym psem po bytomskich podwórkach, na których wyławiał talenty.

Urodziłem się we Lwowie i tam się wychowałem, ale gdy Rosjanie powiedzieli: „Uchadi, zdjes Polszy nie budiet” przyjechałem do Bytomia. W czasie wojny byłem żołnierzem, a później pracowałem i kochałem sport, który na Śląsku był potęgą. W ekstraklasie grało przecież sześć drużyn z naszego regionu i to w składzie niemal wyłącznie z wychowankami tego regionu. Liberda czy Grzegorzczyk grali na "torkaciku" i trafili do pierwszej drużyny Polonii, bo mieli znakomitą technikę. Teraz oglądam mecze w telewizji, tak jak spotkanie Ruchu Chorzów ze Stalą Rzeszów i martwię się, że nasi piłkarze mają problemy z techniką, a myśmy z Polonią Bytom wyławiali talenty z podwórek i sięgaliśmy po mistrzostwa Polski juniorów i seniorów oraz w międzynarodowych rozgrywkach zdobyli Puchar Rappana i Puchar Ameryki. Ruch Chorzów i Górnik Zabrze też brylowały. A na Stadionie Śląskim, na którym przy budowie przepracowałem w czynie społecznym 90 godzin, wygrywaliśmy z najlepszymi na świecie.  To były piękne dni i życzę, żeby dzisiejsi kibice też mogli przeżywać takie chwile 

– wspomina Władysław Kłoczko.

Swoje wspomnienia Władysław Kłoczko ubarwiał anegdotami, wymieniał nazwiska swoich wychowanków i współpracowników, bo sercem i umysłem ciągle jest oddany Polonii Bytom oraz śląskiej i polskiej piłce.

Galeria zdjęć TUTAJ.

 

Źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej


Komentarze