Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Tramwaje Śląskie mają kłopot. Kiedy ruszy przebudowa 3 Maja w Chorzowie?

Wiadomości
Kolejne przetargi, kolejne odwołania - droga i torowisko, które miały ułatwić życie podróżnym wciąż nie mogą wystartować z remontem.

2,3 km odcinek ul. 3 Maja w Chorzowie ma zostać przebudowany – pierwszy przetarg został ogłoszony wiosną ubiegłego roku. Efekt? Do dziś nie ma rozstrzygnięć. Pierwszy przetarg zaskarżono. Potem mimo pozytywnego wyroku Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) przetarg odwołano, po czym znów rozpisano. Ten ostatni przetarg także zaskarżono do KIO. I to przed kilkoma dniami, w ostatnim możliwym terminie.

Proceduralne kłótnie przed izbą oznaczają tylko jedno – wyceniany na ponad 70 mln złotych przetarg wciąż nie jest rozstrzygnięty. KIO ma teraz czas do 17 września na podanie terminu w jakim podejmie decyzję, co do zasadności zaskarżenia wyników przetargu.

O kłopotach TŚ w Bytomiu czytaj tu

Mocno to skomplikowane. Dla pasażerów korzystających z oferty Tramwajów Śląskich na razie nic się nie zmienia. Na realizację części tramwajowej inwestor ma 21 miesięcy. Drogowej – 27 miesięcy. Tramwaje Śląskie chcą tez przebudować kolejny odcinek tej trasy - w ciągu Chorzowskiej w Świętochłowicach. Tu także brak rozstrzygnięć.


Komentarze