Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
18 °C
AAA

Przyszła do świętochłowickiej komendy policji, by podziękować za uratowanie życia

fot. KMP w Świętohłowicach
Do świętochłowickiej komendy przyszła wzruszona kobieta z listem, w którym podziękowała policjantom za uratowanie życia. W kamienicy, w której mieszka ze swoją rodziną doszło do pożaru. Policjanci, którzy okryli pożar, nie czekając na przyjazd straży pożarnej, przystąpili do działania.

Na początku tygodnia, policjanci z patrolu zauważyli dym, wydobywający się z mieszkania w kamienicy znajdującej się w centrum Świetochłowic. O wszystkim poinformowali dyżurnego i nie czekając na przyjazd straży pożarnej, zaczęli ratować ludzkie życia.

Okazało się, że w 3-piętrowym budynku palił się niezamieszkały lokal na parterze. By obudzić i zaalarmować mieszkańców o niebezpieczeństwie, policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie, a potem weszli do płonącej kamienicy.

Nie zważając na niebezpieczeństwo, zaczęli od wyprowadzenia dwóch osób, które mieszkały na parterze, w bezpośrednim sąsiedztwie palącego się lokalu.

Z powodu silnego zadymienia, mundurowi nie dali rady wejść na pierwsze piętro, gdzie mieszkała ciężarna kobieta ze swoją rodziną. Wyszli więc na zewnątrz i przez otwarte okno utrzymywali stały kontakt ze wszystkimi osobami. Kilka minut później na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej oraz pogotowie ratunkowe. Rodzina została ewakuowana przez okno po drabinie. Tym samym żadna z 5 ewakuowanych osób nie ucierpiała w wyniku pożaru.

Po zdarzeniu do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach przyszła kobieta z podziękowaniami. W liście napisała między innymi, że dziękuje policjantom za uratowanie życia.

 

Źródło: KMP w Świętochłowicach