Zmiany w Polonii i Szombierkach Bytom przed zbliżającym się nowym sezonem

PB i Zieloni

Redakcja

3 lipca, 2022

8 lipca w Opolu z tamtejszą Odrą rozpoczną przygotowania do nowego sezonu piłkarze Polonii Bytom. Już wiadomo, że w nowym sezonie niebiesko-czerwonych poprowadzi nowym trener, po tym jak nie przedłużono kontraktu Kamilowi Rakoczemu. Nowym trenerem bytomskiej Polonii od piątku 1 lipca jest 60-letni Ryszard Wieczorek. Z kolei Szombierki Bytom częściowo poznały już rywali w rozgrywkach IV ligi, które wystartują dopiero w sierpniu. Warto dodać, że klub z Frycza Modrzewskiego również ma nowego, pierwszego trenera.

Niebiesko-czerwoni poznali już wszystkich rywali w swojej grupie III ligi. Do takich zespołów jak: Ślęza Wrocław, Rekord Bielsko-Biała, LKS Goczałkowice-Zdrój, Miedź II Legnica, Górnik II Zabrze, Pniówek Pawłowice, Stal Brzeg, Lechia Zielona Góra, Odra Wodzisław Śląski, MKS Kluczbork, Gwarek Tarnowskie Góry, Carina Gubin i Warta Gorzów Wielkopolski, dołączyli beniaminkowi: Stilon Gorzów Wielkopolski, Polonia Nysa, Chrobry II Głogów oraz Raków II Częstochowa.

Najważniejsza zmiana przed zbliżąjącym się sezonem to zmiana na stanowisku trenera Polonii Bytom. Nowy trener Ryszard Wieczorek to postać, której nikomu w polskiej piłce nożnej przedstawiać nie trzeba. Zarówno jako piłkarz jak i trener, przez wiele lat związany był z Odrą Wodzisław, z którą jako zawodnik w sezonie 1995/1996 awansował do ekstraklasy i święcił największe sukcesy w historii wodzisławskiego klubu.  Po sezonie 1997/1998 Wieczorek zakończył piłkarską karierę, notując w Ekstraklasie łącznie 50 występów, z 10 zdobytymi bramkami. Nowy szkoleniowiec podpisał z bytomskim klubem 2-letni kontrakt

Znamy również pierwsze zmiany kadrowe. Kontrakt z Polonią przedłużył napastnik Dawid Wolny i pomocnik Jacek Wuwer, a nowym zawodnikiem został Tomasz Gajda, wychowanych Odry Opole, a także Rusłan Zubkov mający na swoim koncie grę w najwyższej klasie rozgrywkowej na Ukrainie. 30-letni Zubkov jest środkowym obrońcą, który swoją karierę zaczynał w Czernomorcu Odessa, a więc w klubie z miasta, w którym się urodził. Później reprezentował barwy innych ukraińskich klubów, takich jak FK Odessa, Illichivets Mariupol czy Avanhard Kramatorsk. Nowy zawodnik Polonii występował również w azerskich zespołach AZAL Baku, Turan Tovuz oraz Araz Naxcivan, a także w białoruskim Nemanie Grodno. Na swoim koncie ma łącznie ponad 100 występów w pierwszej oraz drugiej lidze Ukraińskiej.

Warto dodać, że kontaktów nie przedłużono z sześcioma zawodnikami. Są to: Sebastiana Pączko, Michał Płonka, Kordian Górka, Daniel Iwanka oraz Kamil Mizera.

Z kolei Szombierki Bytom również mają nowego trenera. Został nim Kamil Zieleźnik, którego asystentem będzie trener Sebastian Gawełczyk. Kamil Zieleźnik w swojej karierze pełnił funkcję asystenta w GKS Tychy, Wiśle Płock - w której pełnił też rolę tymczasowego trenera oraz w KKS Kalisz. 44-letni szkoleniowiec prowadził także samodzielnie zespół juniorów U-19 Górnika Zabrze, Wawel Wirek, a także był II trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 19. Jednocześnie pełni funkcję prezesa stowarzyszenia zarządzającego Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej.

Szombierki poznały także część rywali w nowym sezonie IV ligi. W grupie, gdzie występują zieloni na pewno zagra zespół Przemszy Siewierz, który utrzymał się w IV lidze po tym, jak zespół Czarnych Gorzyc nie przystąpił do baraży o IV ligę. Wiele wskazuje na to, że grupę, gdzie grają Szombierki jesienią zasilą drużyny następujących beniaminków: Victoria Częstochowa, Zagłębie II Sosnowiec, i zespół z naszego podokręgu Drama Zbrosławice. Stawkę pozostałych beniaminków IV ligi zamykają drużyny Unii Racibórz, MKS Lędziny oraz Błyskawicy Drogomyśl.

Ostateczny podział zespołów na grupy w IV lidze zostanie zatwierdzony przez Śląski Związek Piłki Nożnej, przed sezonem, który rozpocznie się 13 sierpnia.

 

Źródło: UM Bytom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3