Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
22 °C
AAA

Nowa sala sportowa przy SP1 w Bieruniu [WIDEO]

Artykuły
Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu ma już nową salę sportową oraz bibliotekę! Od przyszłego roku szkolnego uczniowie będą mogli trenować ciało i umysł w fantastycznych warunkach.

22 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie nowej sali gimnastycznej, która powstała przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bieruniu. W uroczystości udział wzięli m.in. burmistrz miasta - Krystian Grzesica, a także przedstawiciele władz regionalnych i państwowych. Podczas uroczystości burmistrz Bierunia opowiedział o całym procesie - od momentu zdobycia funduszy i projektu, przez realizacją, kończąc na podziękowaniach.

Od września uczniowie SP 1 w Bieruniu będą mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury sportowej. Już w przeszłości w tej szkole dorastali prawdziwi mistrzowie, ale teraz kariera do olimpijskich medali będzie dla uczniów tej szkoły o wiele łatwiejsza. Cała inwestycja (budowa nowej sali gimnastycznej, biblioteki, remont szatni i łazienek) to blisko 10 milionów złotych.

Wartość dofinansowania inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki - 2,5 miliona złotych / Wartość dofinansowania na dodatkowy szyb windowy i pochylnię z PEFRON - 138 tysięcy złotych / Wartość nowego dofinansowania z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - 2 miliony 356 tysięcy złotych.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM MATERIALE WIDEO:


Komentarze