Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Lockdown na Wielkanoc. Kościoły będą otwarte?

Wiadomości
W tym tygodniu ma zapaść decyzja w sprawie wprowadzenia kolejnych obostrzeń i ewentualnego lockdownu. Czy rząd ponownie zamknie sklepy, siłownie i baseny, kina i teatry, ale kościoły pozostawi otwarte?

Rząd podjęte decyzje w sprawie wprowadzenia lockdownu przed Wielkanocą ma ogłosić 18 lub 19 marca. Z racji, że wprowadzenie lokalnych obostrzeń w czterech województwach w Polsce nie poskutkowały obniżeniem zakażeń, możliwym krokiem, na który zdecyduje się polskie władze to wprowadzenie lockdownu, który będzie obowiązywał  w całym kraju. 

Jak podaje Radio Zet, z nieoficjalnych informacji wynika, że w Polsce ma zostać wprowadzony zakaz przemieszczania się. Jeżeli lockdown pozostanie wprowadzony w całym kraju, siłownie, kina, teatry, baseny i centra handlowe również pozostaną całkowicie zamknięte. Zajęcia w szkołach i na uczelniach wyższych nadal będą odbywać się on-line. Restrykcyjne obostrzenia nie mają jednak wpłynąć na funkcjonowanie... kościołów. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski zapewnia, że placówki religijne na święta wielkanocne pozostaną otwarte. Oczywiście obowiązywać w nich będą wszystkie zasady bezpieczeństwa, czyli: limit osób, utrzymywanie dystansu, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

Dodatkowo, Radio Zet informuje, że wprowadzone restrykcje mogą nawet całkowicie zakazać wychodzenia z domu dzieciom, młodzieży i seniorom. 

Źródło: Radio Zet/własne


Komentarze