Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Już 25 sierpnia odbędzie się 66. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego

Wiadomości
Lekkoatletyczni mistrzowie świata. Dokładnie za dwa tygodnie zawitają na Stadion Śląski. 2️5 sierpnia w Kotle Czarownic odbędzie się 66. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego zaliczany do World Athletics Continental Tour Silver.

Memoriał Kusocińskiego, który pierwotnie miał odbyć się w maju, zapowiada się jako niezwykle interesujące wydarzenie sportowe. Polskie gwiazdy lekkoatletyki oraz światowa czołówka to gwarancja emocji i znakomitych rezultatów.

Chcemy zaoferować widzom atrakcyjny produkt sportowy. Pojedynki znakomitych polskich zawodników ze światową czołówką z pewnością rozbudzą emocje. Sportowcy są głodni rywalizacji i chętnie przyjmowali nasze zaproszenie. Mamy potwierdzony udział naprawdę bardzo dobrych zawodników zagranicznych. Mimo trudnej sytuacji na świecie 66. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego zapowiada się interesująco 

zaznacza dyrektor mityngu Sebastian Chmara

W biegu na 100 metrów zaprezentuje się oczywiście ambasadorka Śląska Ewa Swoboda. Emocji nie zabraknie także w rywalizacji mężczyzn. Jednym z faworytów stumetrówki będzie Turek Ramil Quliyev, mistrz świata w sprincie na 200 metrów z 2017 roku. Jego zagranicznymi rywalami na Kusym będą Brytyjczycy – złoty medalista halowych mistrzostw świata z Sopotu (2014) Richard Kilty oraz mistrz globu w sztafecie z 2017 roku Chijindu Ujah.

Na dystansie 400 metrów nie zabraknie Aniołków Matusińskiego, w tym Justyny Święty-Ersetic, która niezwykle często podkreśla, że bardzo lubi startować na Stadionie Śląskim.

Formę Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego w biegu na 800 metrów sprawdzą brązowy medalista mistrzostw świata z 2019 roku Ferguson Rotich oraz trzeci na halowych mistrzostwach świata w 2016 roku Eric Sowinski. Rywalką Sofii Ennaoui będzie z kolei wicemistrzyni Europy (2016, 2018) Francuzka Renelle Lamote.

W biegu na 100 metrów przez płotki na starcie obok Karoliny Kołeczek nie zabraknie mistrzyni Europy Białorusinki Elwiry Hierman. Na dystansie 400 metrów przez płotki na Stadionie Śląskim wystartuje m.in. wicemistrzyni olimpijska Dunka Sara Petersen.

Bardzo interesująco zapowiada się konkurs rzutu młotem.

To zdecydowanie jedna z najciekawiej obsadzonych konkurencji Memoriału. Na starcie pojawi się nasz eksportowy duet, czyli czterokrotny mistrz świata Paweł Fajdek oraz  brązowy medalista olimpijski Wojciech Nowicki. W szranki z Polakami staną młode wilczki tej konkurencji, czyli zbliżający się do rzutów na 80 metrów Węgier Bence Halász i zaledwie 19-letni Ukrainiec Mychajło Kochan mający już rekord życiowy na poziomie ponad 77 metrów

wylicza Chmara

Kolejnym mistrzem świata, którego 25 sierpnia będzie można spotkać na Stadionie Śląskim będzie oszczepnik Johannes Vetter. Niemiec w 2017 roku zdobył złoto, a dwa lata później do swojej kolekcji medali globalnego czempionatu dołożył brąz. W tym sezonie Vetter uzyskał już 87.36 i jest wiceliderem światowych tabel. Innym złotym medalistą, który wystartuje w rzucie oszczepem będzie Czech Vítězslav Veselý, triumfator z 2013 roku.

Początek mityngu we wtorek 25 sierpnia o godzinie 16:00. Bramy Stadionu Śląskiego będą otwarte od 14:30. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny, ale obowiązywać będą ścisłe reguły sanitarne wynikające z sytuacji epidemicznej.

Transmisję z 66. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego przeprowadzi TVP Sport.

Źródło: stadionslaski.pl


Komentarze