W Zabrzu powstanie integracyjny plac zabaw. Dostosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Integracyjny plac zabaw zabrze

Redakcja

9 lutego, 2024

Już w maju do użytku oddany zostanie nowy, integracyjny plac zabaw dla dzieci. Powstanie on w Zabrzu-Rokitnicy przy ul. Kosmowskiej. W sali historycznej zabrzańskiego Ratusza podpisana została umowa na budowę tej nowoczesnej przestrzeni.

Integracyjny plac zabaw przy ul. Kosmowskiej powstanie w Zabrzu w ramach projektu „Dostępna Przestrzeń Publiczna”. Zamontowane urządzenia pozwolą korzystać z niego wszystkim dzieciom, również tym z niepełnosprawnościami. Koszt inwestycji wynosi blisko 670 tysięcy złotych, z czego ponad pół miliona stanowi dofinansowanie pozyskane przez Zabrze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a pozostała kwota to środki z budżetu miasta.

Celem Programu „Dostępna Przestrzeń Publiczna” jest zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami dostępu do przestrzeni publicznej, informacji i komunikacji, a także technologii, urządzeń oraz usług powszechnie dostępnych lub powszechnie zapewnianych, na zasadzie równości z innymi osobami. Realizacja celu pozwoli na pełny udział w życiu społecznym, w tym pełnienie określonych ról społecznych.

Zaprojektowany plac zabaw jest w pełni integracyjny. Będzie ogólnodostępnym miejscem, zlokalizowanym przy ul. Kosmowskiej w Zabrzu Rokitnicy. Na wyposażeniu placu znajdą się m in.: zestaw zabawowy, huśtawki, karuzela, piaskownica, które dostosowane są dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Wyposażenie z pewnością zaktywizuje dzieci, zwiększy aktywność ruchową i zapewni odpowiednie warunki do rozwoju. Plac będzie rozwijał umiejętności motoryczne i społeczne (w tym pod kątem dostępności), prawidłową orientację przestrzenną, analizą i syntezę słuchową, koordynację wzrokoworuchową.

powiązane artykuły:

Ogrod botaniczny zabrze
Lokalne 8 lutego, 2024

Zakończyły się prace projektowe, które pozwalają na rozpoczęcie rewitalizacji zabrzańskiego MOB-

Nowe ogrody dzialkowe w zabrzu
Lokalne 7 lutego, 2024

W Zabrzu powstanie aż 200 nowych ogrodów działkowych. Ogrody powstaną w trzech dzielnicach Zabrz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.5µg/m3 PM2.5: 32.8µg/m3