Wielki finał Intel Extreme Masters Katowice 2024! Polska drużyna ma szansę na zwycięstwo

Iem2022

Redakcja

9 lutego, 2024

Ruszają finały Intel Extreme Masters 2024 w Katowicach! Od dzisiaj kibice będą mogli oglądać na żywo zmagania najlepszych z najlepszych w Counter-Strike oraz StarCraft. Dzisiaj otwiera się również IEM Expo.

Rywalizacja w ramach cyklu ESL Pro Tour (EPT) Championship w 2024 roku – IEM Katowice rozpoczęła się już 31 stycznia, ale finały, które fani esportu będą mogli oglądać na żywo w Spodku i MCK-u ruszają dzisiaj, czyli 9 lutego!

Rywalizację w Counter-Strike 2 rozpoczęły 24 drużyny. Na placu boju pozostało ich już tylko 6. W tym ENCE, w którym gra aż 4 Polaków! Są prawdziwą sensacją turnieju. Jak burza przeszli wcześniejsze etapy i przegrali dopiero w pojedynku o bezpośredni awans do półfinału. Tym samym kibice zobaczą ich już w piątek w pojedynku z Falcons w ćwierćfinale. W ENCE grają: Paweł"dycha" Dycha, Kacper "kylar" Walukiewicz, Krzysztof "goofi" Górski, Olek "hades" Miśkiewicz.

Ponadto w finałach zagra MOUZ, w którym gra siuhy, czyli Kamil Szkaradek. Ponadto aż 3 drużyny z top 6 prowadzone są przez polskich trenerów!

Na kibiców czeka też rywalizacja indywidualna w StarCraft II.

Nie zabraknie IEM Expo w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wydarzenie towarzyszące przyciąga tysiące osób, które chcą zobaczyć co nowego słychać w świecie najnowszych technologii, gamingu oraz esportu. To tam odbędzie się rywalizacja katowickich szkół w CS-a.

Pula nagród w Counter-Striek to milion dolarów, a w StarCraft II 500 tys. dolarów.

O 10 otwarcie bram, w tym IEM Expo. O 16 oficjalne rozpoczęcie finałowej rywalizacji IEM 2024.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.6µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3